Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z Bobowej do Warszawy – bezpośrednio pociągiem

Autor: Kamil Filipowski
Od pierwszego czerwca bieżącego roku Przewozy Regionalne uruchamiają nowe połączenia Inter Regio o nazwie Nikifor, które połączy Krynicę Zdrój z Warszawą Wschodnią. Pociąg będzie zatrzymywał się również w Bobowej.

Oprócz Bobowej Miasta zatrzymywał się będzie między innymi w Tarnowie, Tuchowie, Bogoniowicach -Ciężkowicach, Stróżach, Grybowie, Nowym Sączu a także kurortach górskich: Rytrze, Piwnicznej, Wierchomli, Żegiestowie, Muszynie oraz oczywiście Krynicy. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że na odcinku Kraków – Krynica pasażerowie będą mogli odbyć podróż w taryfie biletowej pociągu osobowego.

Na stronach internetowych przewoźnika, jest już dostępny rozkład jazdy pociągu który wygląda mniej więcej tak: wyjazd z Bobowej o godzinie 15:07 , do Warszawy przybywamy na godzinę 21:30.  Jeśli chodzi o podróż powrotną, wyjazd ze stacji Warszawa Centralna zaplanowany jest na godzinę 06:50 i przyjazd do Bobowej o godzinie 12:24.

Bezpośrednim połączeniem do Warszawy będziemy mogli cieszyć się codziennie aż do końca września, a od 1 października będzie on kursował w weekendy.

Wiele osób informuje błędnie, że nazwa pociągu Nikifor jest związana z tym iż połączenie to będą obsługiwały nowoczesne jednostki serii EN77 o nazwie ACATUS, z których jedna została ochrzczona takim imieniem. Nie jest to prawdą, gdyż obsługę taborową przewoźnik przewidział na jednostkach dalekobieżnych serii ED72 które są przystosowane do obsługi połączeń Inter Regio.

Bobowa   —>     Warszawa
  15:07                       21:30

Warszawa   —>   Bobowa
   6:50                        12:24

Cena biletu normalnego: 60zł

fot. Mateusz Książkiewicz

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy