Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gmina Bobowa rozwija się nawet w nocy

Autor: Mateusz Książkiewicz
W czwartkową noc w Sędziszowej można było zobaczyć licznie mrugające światła o barwie pomarańczowej, jak się okazało były to migające koguty pojazdów drogowców z firmy STRABAG którzy kładli nową nawierzchnię bitumiczną na odcinku Sędziszowa - Berdechów.

Łącznie zostało położone ok. 200 metrów nowej powierzchni bitumicznej, od nowego mostu aż do niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Sędziszowej – mówi burmistrz Bobowej Wacław LIGĘZA. Prace zostały zrealizowane dzięki środkom finansowym spoza budżetu gminy, a dokładniej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowa nawierzchnia znacznie poprawi dojazd do  nowo-wybudowanego mostu na rzece Białej.

Wykonawstwo tych prac po raz pierwszy w naszej gminie wygrała poprzez przetarg firma STRABAG, która obawiając się warunków atmosferycznych w piątek zdecydowała się na wykonanie nawierzchni w czwartkową noc. Realizacja w tych godzinach wpłynęła także na brak utrudnień komunikacyjnych dla mieszkańców, którzy już o świcie mogli przejeżdżać tą drogą.

Odcinek nowej nawierzchni zostanie w przyszłości połączony z planowaną obwodnicą Siedlisk, która ominie dwa przejazdy kolejowe, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort podróży z Tarnowa do Krynicy.

Komplementarny projekt obwodnicy jest już gotowy – powiedział naszemu portalowi Burmistrz Bobowej Wacław LIGĘZA. Posiadamy już wszystkie pozwolenia, decyzje środowiskowe oraz działki potrzebne na realizację nowej drogi. Pozostaje tylko pozyskanie środków o które usilnie zabiegam. Obwodnica jest inwestycją Marszałka Województwa ale jako gmina uczestniczymy w pracach.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy