Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Na Lednicy nie zabrakło Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
1 czerwca w godzinach wieczornych, czterdziestocztero osobowa grupa młodzieży z Bobowej i Zgłobic wraz z dwoma księżmi – opiekunami wyruszyła w nocną podróż na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy.

Pielgrzymi z Bobowej na czele z ks. Tomaszem Gołąbkiem nie zważając na strugi padającego deszczu, przybyli Lednickie Pola tuż po godzinie 8.00.  Hasłem tegorocznej LEDNICY były słowa „Miłość Cię znajdzie”. W tym duchu odbywały się też poszczególne uroczystości.

– Spotkanie jest o Bożym Miłosierdziu, czyli o drugim imieniu miłości. Zwołał nas tu sam Jezus Miłosierny, by objawić się polskiej młodzieży. Dzisiaj zawiązujemy ogólnoświatowy krąg miłosierdzia, o którym powiedział Jezus siostrze Faustynie” – mówił do młodych organizator spotkania, dominikanin ojciec Jan GÓRA. Jesteśmy na Polach Lednickich pomimo tej pogody. Będziemy ją wspominać, tak jak zawsze wspominamy najtrudniejsze spotkania nad Lednicą. Mięczaki siedzą w domu, piją kawę, oglądają telewizję, albo nas oglądają, a my tutaj robimy produkcję – dodaje o. GÓRA.

Jako przygotowanie do eucharystii, zgromadzeni usłyszeli świadectwo o miłosierdziu od Romana Kluski, założyciela firmy OPTIMUS i Pauli Olearnik. Całodzienny program zawierał wiele punktów m.in. naukę nowych pieśni i tańca, Godzinę Miłosierdzia wraz z koronkę do Bożego Miłosierdzia, Spowiedź oraz konferencję “O spowiedzi i Miłosierdziu” poprowadzoną przez o. Jacka Salij.
Tuż po godzinie 17 odbyła się tradycyjna procesja przez Bramę Rybę  przez którą przeszyły relikwie św. Wojciecha, bł. Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej której kilkadziesiąt relikwiarzy przywiozły siostry ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Zakonnice nie tylko niosły relikwie ale również tańczyły, śpiewały a także głosiły świadectwo o św. Faustynie. Po procesji każdy mógł ucałować relikwiarz świętej.

W następnej części procesji niesiono chorągwie symbolizujące Chrystusa, a także obrączkę świętej Faustyny, która towarzyszyła wszystkim podczas uroczystej Eucharystii. Kazanie do ok. 60 tys uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Młodych wygłosił bp. Edward Dajczak, natomiast celebransem Mszy Świętej był Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Kulminacyjne wydarzenia miały miejsce późnym wieczorem. O godz. 22 zaczęła się godzina Jana Pawła II, podczas której odspiewano “Abba, Ojcze”. Odbyła się także adoracja Obrazu Chrystusa Miłosiernego i przemówienie Benedykta XVI. Tuż przed północą wzbiła się w niebo Iskra Bożego Miłosierdzia. Młodzież zebrana na Lednickich Polach już poraz 16ty WYBRAŁA CHRYSTUSA czego symbolem było przejście przez Bramę Rybę.

– Lednica to wspaniałe wydarzenie które zbliża i łączy ludzi, cudowna atmosfera pomimo pogody, która była “w kratkę”. Był wiatr, deszcz, słonko, tęcza nawet się pojawiła. Było świetnie. Oprócz Lednicy, byliśmy również we Wrocławiu. Polecam bardzo wszystkim i mam nadzieję, że za rok pojedzie jeszcze więcej osób – powiedziała naszemu portalowi Klaudia WÓJTOWICZ, uczestnik bobowskiej grupy.

Młodzi wyjechali z Lednicy wewnętrznie umocnieni i w niezwykłej atmosferze. W drodze powrotnej zahaczyli także o Wrocław, w którym spotkali znanych i lubianych kucharzy oraz Górę św. Anny. Kolejny wyjazd już za rok!

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy