Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ogólnopolski Plener Malarski w Jeżowie (AKTUALIZACJA – wyniki)

Autor: Joanna Róż
Już po raz dziewiętnasty dworek w Jeżowie gościł uczniów szkół plastycznych z całej Polski.  Jest on ośrodkiem dydaktycznym Tarnowskiego Liceum Plastycznego i jako jedyny w Polsce pełni również funkcje ośrodka plenerowego.

Od 21 maja do 2 czerwca 24 młodych artystów z 19 szkół z całej Polski tworzyło i szlifowało swoje umiejętności po to, aby na koniec pobytu zostać ocenionym przez wybitne jury. Konkurs podsumowujący prace plenerowe odbył się 31 maja. W jury zasiedli: Stanisław Tabisz – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Marek Sak – z ASP w Łodzi oraz dr. hab. Krzysztof Bartnik – pracownik naukowy Instytutu Sztuki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jak poinformował nas Piotr Burdzyński wicedyrektor Liceum Plastycznego w Tarnowie, prace plenerowe będą oceniane pod kątem wartości artystycznych, kompozycji, interpretacji pejzażu oraz umiejętności warsztatowych.

– Sam udział w takim plenerze jest bardzo ważny gdyż uczeń ma możliwość konfrontacji. Przez dwa tygodnie pobytu jest pod opieka nauczycieli z Tarnowskiego Liceum Plastycznego, a ponad to nagrody które tu zdobywa są liczone w macierzystej szkole a także do portfolio”– dodaje Burdzyński.

Organizacje Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego wspiera Ministerstwo Kultury i Sztuki, a nad młodymi artystami czuwali profesorowie z Liceum Plastycznego w Tarnowie i opiekunowie Dworku w Jeżowie państwo Zbigniew i Jola Duda.

Wyniki konkursu:

Grand prix otrzymał Kula Szymon z Zespołu Szkół Plastycznych w  Katowicach 5 kl. OSSP.

1 nagrodę zdobyła Majka Marzena 3 kl. LP Krosno
2 nagrodę zdobyła  Gładysz Adrianna  2 kl. LP Zamość
3 nagrodę zdobył Gniewosz Jakub 3 kl. LP Gorzów Wielkopolski

wyróżnienia regulaminowe dostały:

Cybuch Martyna 3 kl. LP Supraśl
Czerepko Kalina 3 kl. LP Dąbrowa Górnicza

Gratulujemy!

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy