Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Słońce-dobra inwestycja

Autor: Paulina Kalamaszek
Przy Internacie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się dzisiaj odbiór inwestycji związanych z instalacją kolektorów słonecznych i modernizacją istniejącej instalacji grzewczej.

Projekt realizowany przez Powiat Gorlicki, którego wartość to ponad milion złotych pozwolił na zamontowanie aż 8 kolektorów na obiektach oświatowych i pomocy społecznej na terenie powiatu.

-Te inwestycje  są dla nas niezwykle cenne i ważne – mówił Mirosław Wędrychowicz.  Z jednej strony pozwolą w znacznym stopniu na zmniejszenie  zużycia energii elektrycznej, a tym samym na duże oszczędności, z drugiej natomiast na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Kilka słów dodaje także Karol GÓRSKI, wicestarosta gorlicki:  – Prace rozpoczęły się stosunkowo niedawno, trafiliśmy na bardzo dobrego wykonawcę, który wykonał prace w terminie i z bardzo dobrą jakością.  Powiat Gorlicki korzysta ze środków z Małopolskiego programu operacyjnego z którego udało się pozyskać  środki. Dzięki nim zmodernizowaliśmy  i zainstalować solary na  9 obiektach. W Bobowej kolektory kosztowały około 90 tys. złotych.  Liczymy na duże oszczędności związane ze zmniejszonym zużyciem gazu ziemnego który był wykorzystywany do podgrzewania wody. Cały obiekt czeka jeszcze proces termomodernizacji, realizowany w ramach tzw. Zielonych Inwestycji, nastąpi to w 2013 lub 2014 r – dodaje wicestarosta

fot. Łukasz AUGUSTYN

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy