Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uwaga Rodzice! Wpisy dzieci do paszportu tracą ważność!

Autor: Łukasz Augustyn
26 czerwca 2012 roku tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument.

Zlikwidowanie tej możliwości wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Od tej pory dzieci będą musiały podróżować z paszportem biometrycznym, paszportem tymczasowym lub z dowodem osobistym (jeżeli zezwalają na to przepisy krajów, przez które odbywa się podróż).

Paszporty rodziców zachowują ważność. Tracą ją jedynie zawarte w nich adnotacje dotyczące dzieci.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewniło, że dołoży wszelkich starań, aby produkcja dokumentów paszportowych dla osób, których wpisy w paszportach rodziców tracą ważność, była jak najszybsza.

Małopolski Urząd Wojewódzki, w miarę możliwości, będzie starał się indywidualnie informować rodziców, którzy mają dzieci wpisane do paszportów, o zaistniałej sytuacji. Jedynie pilne złożenie wniosku o wydanie nowego paszportu (w ciągu najbliższych kilku dni) stwarza szanse, że dokument zostanie wydany do 26 czerwca.

Szczegółowe informacje:

Małopolski Urząd Wojewódzki
tel. (12) 39 21 820, (12) 422 71 70

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy