+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zaszczytne odwiedziny

Autor: Paulina Kalamaszek
18 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się pogadanka zorganizowana dla podopiecznych trenera Pawła Popardowskiego z byłym zawodnikiem LKS Bobowa – Grzegorzem Nalepką.

Tytułem wstępu trener przedstawił najmłodszym wychowankom osobę Grzegorza Nalepki, obecnego zawodnika KS Stal Nysa. Opowiedział chłopcom o początkach kariery teraźniejszego mistrza I Ligi oraz o jego zamiłowaniu do siatkówki, którą umiejętnie łączył ze zdobywaniem pozostałej wiedzy. Nakreślił także krótko pasmo sukcesów Grzegorza oraz przedstawił krótko jego udział w spektakularnych dla bobowskiej piłki siatkowej momentach.

„Grzegorz jest pierwszym zawodnikiem z Bobowej, który osiągnął tak wysokie wyniki i dziś można powiedzieć, że jest zawodowym siatkarzem. Swoją pozycję w KS Stal Nysa zawdzięcza zapewne morderczym treningom i wytrwałości, a także poświęceniu dla tego sportu”– mówi Paweł Popardowski.

Później pałeczkę przejął sam gość, który opowiadał wszystkim zebranym o tym jak przeszedł testy w szkole mistrzostwa sportowego w Spale, w czasie kiedy jeszcze był licealistą. Grzegorz Nalepka przybliżył też młodym słuchaczom jak wygląda przykładowy tydzień siatkarza, co się dzieje na treningach i jak często się one odbywają. Z chęcią odpowiadał także na pytania skierowane ze strony uczniów. Na koniec przeprowadzono mini konkurs. Za dobrą odpowiedź można było otrzymać symboliczne nagrody.

We wtorek natomiast można było poobserwować trening siatkarza z zawodnikami LKS Bobowa.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy