Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

OSP Stróżna najlepsza w Gminie Bobowa

Autor: Anna Janus

15 lipca w Wilczyskach odbył się turniej drużyn OSP o puchar Wacława Ligęzy burmistrza Bobowej. W zmaganiach wzięły udział następujące jednostki: Stróżna, Sędziszowa, Siedliska, Bobowa, Jankowa, Brzana oraz Wilczyska.

Każda ze strażackich drużyn liczyła 5 osób wraz z jednym zawodnikiem rezerwowym. Co roku turniej odbywa się w innej jednostce OSP. Ma to na celu promowanie kolejnych sołectw i zaprezentowanie baz do przeprowadzania imprez.

– Podstawowym celem turnieju jest doskonalenie i poprawa kondycji fizycznej – mówi Tomasz Tarasek, prezes Gminnego Zarządu OSP RP w Bobowej. Równie ważna jest integracja między jednostkami OSP w gminie, wymiana zdań i poglądów na temat funkcjonowania OSP – dodaje.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Miejsce I – OSP Stróżna

Miejsce II – OSP Wilczyska

Miejsce III – OSP Sędziszowa

Miejsce IV – OSP Siedliska

Miejsce V – OSP Bobowa
eq aequo
MiejsceV – OSP Brzana

Miejsce VII – OSP Jankowa

 – Jest to już kolejna edycja turnieju. W Wilczyskach zgromadziło się wiele osób nie tylko strażacy, ale również ich rodziny, a także pozostali goście. Wszyscy mają nadzieję, że te turnieje staną się zachętą dla młodych ludzi do wstąpienia do straży. Staramy się, aby nie zabrakło tego typu imprez kulturalnych. Większość przed nami. Ma to na pewno pozytywny oddźwięk, jak widać uczestników zabaw nie brakuje. Festyny i konkursy mają na celu także integrację społeczności, są również dodatkową atrakcją dla przyjezdnych – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza.

W organizację turnieju włączyło się OSP oraz Szkoła Podstawowa w Wilczyskach, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich  w Wilczyskach, które przygotowały dla wszystkich zawodników posiłek regeneracyjny.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy