Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Otwarci na zabytki !

Autor: Paulina Kalamaszek
Biblioteka publiczna w Krynicy Zdroju serdecznie zaprasza wszystkich miłośników okolic i historii do tworzenia specjalnego katalogu zabytkowych miejsc i obiektów.

Brane są pod uwagę zarówno zabytki z powiatów nowosądeckiego jak i gorlickiego. Wszystko to działa pod hasłem: Cyfrowy czyn społeczny „Otwarte zabytki”.

Udział w tej akcji może wziąć każdy. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, gdyż biblioteka w Krynicy-Zdroju uzupełnia informacje na stronie: otwartezabytki.pl

Pierwsza część akcji trwa do 7 sierpnia. W tym czasie tworzony będzie katalog poprzez regularne uzupełnianie podstawowych informacji o zabytkach: nazwy, adresu, daty powstania oraz współrzędnych GPS. Informacje na temat zabytku zostaną uznane za kompletne, w momencie gdy sprawdzi je i uzupełni przynajmniej trzech użytkowników.

Na chwilę obecną statystyki wykazują dość duże zainteresowanie. Portal ma 5287 aktywnych użytkowników, z czego 418 zarejestrowanych, a 4869 anonimowych.

Druga część projektu natomiast należeć będzie już do specjalistów. Dane wrzucone przez użytkowników portalu posłużą do stworzenia otwartego i pełnego serwisu o zabytkach.

Warto też wiedzieć, iż pod koniec sierpnia na stronie otwartezabytki.pl włączona zostanie aplikacja, dzięki której będzie można współtworzyć  zbiór i uzupełniać brakujące informacje.

Patronem akcji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, Histmag.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy