Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

W Bobową się inwestuje

01.07.2012 || Kategorie: Bobowa, Inwestycje || Autor: Sabina Janus

Jak i we wcześniejszych latach, tak i w roku 2012 burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza dołożył starań, aby przeprowadzić na terenie gminy kolejne inwestycje. Do najważniejszych z nich należą: budowa parkingu i oświetlenie ul. Grunwaldzkiej w Bobowej oraz modernizacja chodnika w Brzanie.

Trwają prace nad budową parkingu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli oświetleniem i chodnikami w tej części miasta. Ma to ułatwić komunikację rodzicom dowożącym dzieci do szkoły oraz pracownikom placówek. Drugą inwestycją było oświetlenie części Bobowej od wiaduktu do granicy z Siedliskami.  A także przebudowa chodnika na ul. Gryfitów wraz z placem przy Kościele Wszystkich Świętych i oświetleniem w tej części Bobowej. Wartość kosztorysowa tej rozbudowy wynosi ok. 900 tys. 0,5 mln to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, pozostała kwota to wkład własny, środki pieniężne Gminy.

Realizowana jest także budowa chodnika do Zespołu Szkół w Brzanie wraz z budową dość długiego odcinka oświetlenia do miejscowości Falkowa. Najważniejszym celem tego projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w większości docierającym do szkoły oraz mieszkańcom Brzany, którzy w większości przemieszczają się pieszo. Koszt tej inwestycji wynosi ok. 600 tys. zł.

Wszystkie trzy inwestycje realizowane są w ramach Projektu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROB). Prace mają zostać zakończone  do 30 lipca br. `