Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zapraszamy do Jeżowa – część I

29.07.2012 Autor: Sabina Janus
To już dziś, o godzinie 13.30 uroczystym przemarszem Bractw Rycerskich wokół rynku, przy wtórze Orkiestry Dętej rozpoczął się zapowiadany przez nas Piknik Rycerski, upamiętniający 602. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem.

Po Mszy Świętej, której przewodził ks. Marian Jedynak wszyscy zebrani udali się pod budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie historycznym obeliskiem złożono kwiaty oraz podniesiono flagę na maszt. Zaproszeni goście oraz pozostali uczestnicy imprezy bryczkami, konno oraz samochodami przybyli pod renesansowy dwór w Jeżowie, aby uczestniczyć w dalszych obchodach święta.
Za nami już część proponowanych atrakcji, m.in. wycieczka po wiosce rycerskiej, występ grupy Hebda i AK Skład oraz pokaz walk rycerskich. W tym momencie trwa występ Zespołu Regionalnego „Koronka” ze znanym już nam wszystkim przedstawieniem „Targ na Dziywki”.

Wciąż serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! W programie jeszcze występ zespołu „Skrzypki” oraz wyczekiwany przez wszystkich koncert zespół InoRos. Do późnych godzin wieczornych bawić się będzie można także przy muzyce miejscowego zespołu JAGUAR.

Do zaoferowania mamy także szeroką propozycję gastronomiczną przygotowaną przez członkinie Stowarzyszenia GRYF oraz Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci w postaci zjeżdżalni, skakanek, trampoliny i organizowanych zabaw.

Zapraszamy!

 

fot. redakcja

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)