Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Casting – edycja pierwsza

Autor: Duda Justyna

Za nami pierwsza edycja castingu, z którego zostaną wybrane modelki prezentujące na wybiegu kreacje z kolekcji „We are shining” autorstwa Joanny Róż oraz Małgorzaty Szpila.

Casting odbył się w zeszły czwartek o godzinie 17:00 w Sali „Koronka”. Sympatyczne i uśmiechnięte dziewczyny, które przyszły się zaprezentować bardzo miło zaskoczyły organizatorki.

– Dla nas sukienka to nie tylko kawałek materiału, który jest ładnie uszyty i dobrze wygląda. Sukienka musi tworzyć „całość” z kobietą, która ma ją na sobie. Do zaprezentowania naszej kolekcji i stworzenia pokazu mody, potrzebujemy dziewczyn, które nie będą tylko zwykłym manekinem. Potrzebujemy dziewczyn, które z równie dużym zaangażowaniem nadadzą charakter całości. Całość rozumiemy tutaj jako „sukienka – koronka – kobieta”. A kto lepiej zrozumie miłość do koronki, jak nie dziewczyny pochodzące z Bobowej i jej okolic? Nasz mały lokalny patriotyzm podpowiedział nam, by zorganizować tutaj casting, który pomoże nam w wyborze modelek. – mówią artystki.

Długo nie musiałyśmy się zastanawiać ,gdzie po raz pierwszy chcemy zaprezentować swoją kolekcję. Czy mogłoby znaleźć się lepsze miejsce niż Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej? – podsumowują z uśmiechem obie dziewczyny. Festiwal ten organizowany jest w miejscowości Bobowa od 2000 roku. Nawiązuje do współpracy Bobowej z zagranicznymi stowarzyszeniami koronkarzy klockowych z aż 17 krajów europejskich (min. z Słowacji, Czech, Belgii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Anglii). Dzięki temu, że jest to impreza organizowana na szeroką skalę będzie ona idealną okazją do promocji kolekcji „We are shining”. Dla samych modelek natomiast będzie to niesamowita przygoda, w której będą mogły pracować z profesjonalnymi wizażystami i zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Bobowskie dziewczęta z pewnością mają w sobie potencjał – to też stało się motywacją by dać jeszcze jedną szansę tym, które nie mogły, nie chciały lub którym po prostu brakło pewności siebie, by wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Więcej informacji na temat kolejnej edycji castingu niebawem.

Serdecznie zapraszamy!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy