Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Finał FAKRO CUP w Bobowej

Autor: Sabina Janus
Wczoraj na hali sportowej w Bobowej odbył się finał jednego z największych turniejów siatkarskich kobiet w Polsce – FAKRO CUP. Puchar Ziemi Gorlickiej powędrował w ręce kadry trenowanej przez Jacka Skroka ELITESKI AZS UEK Kraków.

Na parkiecie w Bobowej zmierzyły się ze sobą STAL MIELEC, AZS BIAŁYSTOK oraz ELITESKI AZS UEK KRAKÓW.

ELITESKI AZS UEK KRAKÓW  – STAL MIELEC 3:0 (25:20, 29:27, 25:16)

To właśnie te dwie drużyny rozpoczęły wczoraj finałowe starcie. Pomimo dwóch zwycięstw poprzedniego dnia i ogromnego zaangażowania dziewczyn z drużyny Stal Mielec, Krakowianki pokazały klasę na parkiecie, zdobywając trzy sety pod rząd.

AZS BIAŁYSTOK – ELITESKI AZS UEK KRAKÓW 1:2 (25:21, 19:25, 21:25)

Drugi mecz też należał do podopiecznych trenera Jacka Skroka. Dziewczyny z AZS Białystok rozpoczęły walecznie wygrywając pierwszego seta. Dwa kolejne należały już jednak do rywalek, które tym samym zapewniły sobie zwycięstwo.

AZS BIAŁYSTOK – STAL MIELEC 2:1 (25:19, 25:7, 23:25)

Ostatni z meczy to już zacięta walka o miano wicemistrza turnieju FAKRO CUP. Po porażce z Krakowiankami, kadra Czesława Tobolskiego nie dała odebrać sobie II miejsca, zwyciężając nad Stal Mielec 2:1.

Mecze o miejsca IV – VI odbyły się na hali w Bieczu. Zmierzyły się tam zespoły KSC Berlin, Stod Volley oraz Wisła Kraków. Natomiast mecz zespołów z miejsc trzecich rozegrał się na parkiecie w Gorlicach.

Po zmaganiach na boisku przyszedł czas na oficjalne wręczenie trofeów i nagród. Podczas uroczystego zakończenia bobowska hala gościła Starostę Powiatu Gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, głównego organizatora Fakro Cup – Dariusza Grzyba, dyrektora marketingu FAKRO Polska Janusza Komurkiewicza oraz członka Zarządu Powiatu Gorlickiego oraz dyrektora SP i Gimnazjum w Bobowej – Adama Urbanka.

Przede wszystkim chciałbym pogratulować zwycięstwa dziewczynom z ELITESKI AZS UEK KRAKÓW oraz trenerowi kadry. Cieszę się, że możemy gościć finalistki III edycji FAKRO CUP w nas na hali. Rozpoczęło się od niewielkich planów zorganizowania jednorazowego turnieju na otwarcie hali w Bobowej, a dziś jak widać jest to już coroczna impreza. Już planujemy z organizatorem Dariuszem Grzybem kolejną edycję, mamy nadzieję, że będzie równie udana .– mówi Adam Urbanek, członek Zarządu Powiatu Gorlickiego i dyrektor SP i Gimnazjum w Bobowej.

Klasyfikacja ogólna III edycji FAKO CUP o Puchar Ziemi Gorlickiej:

 1. Eliteski AZS UEK Kraków
 2. AZS Białystok
 3. Stal Mielec
 4. AGH Galeco Wisła Kraków
 5. Kopenicker SC Berlin
 6. Stod Volley
 7. Zhemchugina Polesia Mozyr
 8. Reprezentacja Małopolski

O godzinie 19.00 w Nowym Sączu odbył się mecz pokazowy na zakończenie III edycji turnieju FAKRO CUP. Zmierzyły się ze sobą Bank BPS Muszynianka Fakro i Stod Volley.

Przez kilka ostatnich dni mieliśmy okazję śledzić poczynania siatkarek w III już edycji turnieju FAKRO CUP o Puchar Ziemi Gorlickiej. Była to zarówno dla zawodniczek jak i publiczności świetna zabawa. Jak już wspominaliśmy w II edycji turnieju wzięło udział 5 drużyn, w tym roku przyjechało dwa razy tyle ugrupowań. Turniej staje się z roku na rok bardziej prestiżową imprezą, znaną na całą Polskę. Ponadto jest on świetną promocją naszej miejscowości oraz siatkówki jako pomysłu na spędzanie wolnego czasu przez młodzież.

Turniej jest promocją siatkówki, jako dyscypliny, która zasługuje na to aby ją propagować wśród młodych ludzi. Nie od dziś wiadomo, że sport uczy pracowitości, dyscypliny , współpracy i pokory, bo przegrywać też trzeba umieć. My poprzez tego typu imprezy pokazujemy alternatywę utalentowanej, mającej predyspozycję do gry młodzieży. Pokazujemy, że ciężką pracą można w życiu osiągnąć dużo. Ja sam z przyjemnością śledziłem poczynania dziewcząt. Jeśli chodzi o zaangażowanie gminy w to przedsięwzięcie to udostępniamy halę oraz całe zaplecze, ponosimy także wydatki związane z pobytem zawodniczek w Bobowej. Nie zapominajmy o tym, że turniej jest też świetną promocją miasta i gminy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza.

Na kolejną turę emocji związanych z turniejem FAKRO CUP zapraszamy już za rok!

Poniżej przedstawiamy składy finalistek miejsc I-III:

ELITESKI AZS UEK KRAKÓW

Trener: Jacek Skrok

Skład:

 1. Urban K.
 2. Cabańska S.
 3. Fedorów M.
 4. Sadowska M.
 5. Skiba A.
 6. Wąsowska K.
 7. Wawrzyniak K.
 8. Połeć K.
 9. Król A.
 10. Matyjaszek – Matela E.
 11. Sroga M.

AZS BIAŁYSTOK

Trener: Czesław Tobolski

Skład:

 1. Kokoszka Z.
 2. Polak E.
 3. Kurnikowska E.
 4. Rzenno E.
 5. Tomsia L.
 6. Chmiel S.
 7. Cabajewska E.
 8. Bulbak A.

STAL MIELEC

Trener: Piotr Sobolewski

Skład:

 1. Bejga U.
 2. Baran Ż.
 3. Jaroszewicz J.
 4. Hawiła M.
 5. Bougdakova A.
 6. Sobolewska M.
 7. Pająk P.
 8. Kubiniec B.
 9. Plebanek M.
 10. Michalak D.
 11. Czubak P.

fot.Michał Niemaszyk / HaloGorlice.pl

Serdecznie dziękujemy koledze z HaloGorlice za udostępnienie zdjęć z turnieju Fakro Cup

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy