Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Praktyki zawodowe pomysłem na wakacje

Autor: Paulina Kalamaszek

Dwie grupy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego z Bobowej miały okazję odbyć w czasie wakacji dodatkowe praktyki zawodowe. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało  w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Pierwsza grupa składała się z 2 uczniów technikum informatycznego oraz 4 z technikum mechanicznego. Praktykę odbywali w Salonie i Serwisie Samochodowym Fiata w Ełku. Trwała ona od 06. 08 – 11.08.2012 roku. Młodzież oprócz doświadczenia jakie mogła zdobyć podczas trwania praktyk, miała również czas na wypoczynek nad znajdującymi się na Mazurach jeziorami.

 Drugą grupę stanowiło 13 dziewczyn i 2 chłopaków z  technikum obsługi turystycznej. Ich praktyki odbywały się w Ośrodku Wypoczynkowym „Plaza Park” w Dźwirzynie. Uczniowie przebywali tam w okresie od 16.08 – 22.08.2012 roku. Celem praktyki było przygotowanie uczniów do samodzielnej pracy, podejmowania decyzji i fachowej obsługi klienta wraz z doskonaleniem umiejętności praktycznych.  Wolny czas wykorzystano na plażowanie i kąpiele w morzu.

 „Praktyki w Dźwirzynie były bardzo interesujące. Mogliśmy się dużo nauczyć, zdobyć doświadczenie jakiego nie nabierzemy w szkole, a także odpocząć, gdyż mieliśmy czas dla siebie. Chciałabym, żeby było więcej takich wyjazdów.” – mówi jedna z uczestniczek praktyk wakacyjnych.

 Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przygotowana przez województwo małopolskie strategia działania zakłada kompleksowe wsparcie szkolnictwa zawodowego w regionie. Jest to jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć, którego celem jest wzmocnienie kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach, lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy oraz poprawa społecznego wizerunku kształcenia zawodowego, szczególnie wśród młodzieży i rodziców.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy