Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szansa dla każdego

Autor: Paulina Kalamaszek
Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i członków rodzin do udziału w bezpłatnym projekcie „Niepełnosprawni – Pełnoprawni”. Całość potrwa od września do listopada.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, członków ich rodzin i opiekunów, mieszkających na terenie miasta Nowy Sącz, powiatu nowosądeckiego, limanowskiego oraz gorlickiego, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem realizacji szkolenia w konkretnej miejscowości jest zebranie się grupy 9-12 osób.

Będzie można skorzystać między innymi z  ćwiczeń umiejętności opiekuńczo-higienicznych dotyczących osób niepełnosprawnych, zajęć praktycznych z poruszania się na wózku, technik przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych, pierwszej pomocy oraz komunikacji i potrzeb niepełnosprawnych.

Ponadto będzie możliwa konsultacja ze specjalistami w zakresie : poradnictwa psychologicznego, doradztwa zawodowego, porad prawnych, porad dotyczących uzyskiwania świadczeń pomocy społecznej i poradnictwa w zakresie uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej.

Konsultacje będą realizowane w biurze projektu przy ul. Zakościelnej 3 w Nowym Sączu lub telefonicznie pod nr 18 44 11 994.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja  pod nr tel. 18 44 11 994, pon. 13.00-17.00 oraz wt.-pt. 9.00-13.00

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.niepelnosprawni.sc.org.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy