Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 23 września 2021

Kradli bydło z pastwisk!

31.10.2012 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Łukasz Augustyn

Przez pół roku na terenie powiatów: gorlickiego, jasielskiego i tarnowskiego działała grupa, która zajmowała się kradzieżą bydła.

 

Od kwietnia do października br. na terenie powiatu gorlickiego oraz powiatów sąsiednich dochodziło do kradzieży bydła z pastwisk. Przez dłuższy czas przestępcom udawało się uniknąć odpowiedzialności, jednak w ostatnim tygodniu wspólna praca policjantów Wydziału Kryminalnego z Gorlic oraz policjantów z Komisariatu Policji w Tuchowie doprowadziła do wykrycia i zatrzymania sprawców tych kradzieży. Mężczyźni przyznali się do procederu, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przestępcy działali głównie pod osłoną nocy, gdzie podjeżdżali pod pastwiska i zabierali pasące się krowy. Tylko na terenie powiatu gorlickiego dokonano 4 kradzieży, gdzie łupem sprawców padło 8 krów wartości około 20 tys. złotych. Łącznie skradziono 13 sztuk bydła z terenów pozostałych powiatów.
W skład grupy wchodziło 5 osób, w tym jeden nieletni. 24 października br. zatrzymano 4 mężczyzn, mieszkańców powiatu gorlickiego, którzy w toku przesłuchania przyznali się do dokonania przypisywanych im kradzieży na terenie 3 powiatów.  Podczas  dochodzenia odzyskano również 2 krowy skradzione w ostatnim czasie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci cały czas analizują i badają sprawę. Nie wykluczone, że w stan oskarżenia postawione zostaną kolejne osoby.

Mężczyznom za dokonane kradzieże grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Osoba nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym.

źródło: KPP w Gorlicach
fot. Mateusz Książkiewicz (Gazeta Wyborcza)