Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ogień w hali produkcyjnej w Brzanej

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatnią niedzielę w zakładzie REM-BUD w Brzanej wybuchł pożar. Przyczyną pożaru było niezachowanie bezpieczeństwa podczas prac spawalniczych.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia szkoleniowo-bojowe które pomimo zimowej już aury odbyli strażacy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Bobowa. Gościnnie udział w manewrach wzięli: burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, kpt. Piotr Ostrowski z PSP Gorlice, prezes Zarządu Gminnego Tomasz Tarasek, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Siedlarz,  referent Artur Forczek oraz nasza portal.

Ćwiczenia rozpoczęły się tuż po godzinie 14-tej w Brzanej, a przeprowadzono je dzięki gościnności Tomasza i Wojciecha Kipiel na terenie zakładu REM-BUD którego są właścicielami. Plan manewrów opracował Artur Forczek i dh. Włodzimierz Mucha. Każda z jednostek miała inne zadania do zrealizowania podczas pozorowanego pożaru.

Swoje rady i spostrzeżenia na temat przebiegu ćwiczeń przekazał zebranym na posumowaniu akcji strażakom kapitan Ostrowski z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

– Dzięki takim szkoleniom jak dzisiaj strażacy mają szansę poprawić swoje umiejętności oraz nauczyć się współdziałania innymi jednostkami OSP – komentuje kpt. Piotr Ostrowski z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Zwłaszcza, że nie wszyscy mają okazję do częstego brania udziału w takich akcjach. Ochotnicze Straże Pożarne znacznie ułatwiają prace nam z PSP, zwłaszcza w przypadku kiedy równolegle na terenie powiatu jest więcej niż jedna akcja ratownicza – dodaje kapitan.

Podczas manewrów został sprawdzony posiadany przez poszczególne zastępy sprzęt zwłaszcza pompa do poboru wody z rzeki, butle tlenowe, a także łączność radiotelefoniczna.

– Cieszy nas i buduje fakt, że wszyscy członkowie OSP w gminie Bobowa działają charytatywnie – mówi Tomasz Tarasek, prezes Gminnego Zarządu OSP w Bobowej. Tym bardziej,  że obecne czasy są mocno skomercjalizowane a nasza ochotnicza straż nie. 

– Wszystkim drużynom serdecznie dziękuje za trud podjęcia tych manewrów, trzeba się doskonalić cały czas ! – podsumował burmistrz Wacław Ligęza.

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy