Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wystartował XIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej w Bobowej

Autor: Paulina Kalamaszek
Już po raz trzynasty w Bobowej swoje święto obchodzi koronka. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej, którego uroczyste rozpoczęcie odbyło się wczoraj na hali sportowo-widowiskowej.

Mimo że trzynasty, to na pewno nie pechowy, gdyż dzień otwarcia wyszedł naprawdę znakomicie, a przecież to nie koniec atrakcji. Wiele jeszcze przed nami. Festiwal zainaugurował dyrektor Centrum Kultury i Promocji gminy Bobowa Bogdan Krok wraz z burmistrzem Bobowej Wacławem Ligęzą. Uświetnił go dodatkowo występ zespołu z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Bobowej oraz dziecięcego zespołu tanecznego który zaprezentował taniec średniowieczny.

Bezpośrednio po tym na wybieg wkroczyły modelki które zaprezentowały kolekcje polek – Małgorzaty Szpila i Joanny Róż, oraz Czeszek – Ivana Domanjowa oraz Dana Maśkova. Pierwszy pokaz mody nosił nazwę „We are shining” i był stworzony przez dwie młode projektantki z Bobowej (Be FOLK).

Natomiast drugi należał już do projektantek z Czech, których kolekcja była inspirowana sposobami zestawienia ubioru z koronką klockową. W obu kolekcjach modelki spisały się świetnie.

„Cieszę się, że udało się ta kolejną edycję festiwalu zorganizować, gdyż dla Bobowej to ważna  sprawa. Koronka klockowa to produkt firmowy i ważny element życia kulturowego” –podkreśla burmistrz Bobowej Wacław Ligęza

Pośród szesnastu stoisk na hali widowiskowo-sportowej można było zwiedzać rękodzieła koronki klockowej gości aż z jedenastu krajów Europy jak i lokalnych koronczarek z Polski. Jednym z ciekawszych było stworzone na potrzeby festiwalu studio specjalisty od wizażu Dominika Ćwiklika z makeupista.pl który to pokazywał tajniki bodypaitingu na naszej redakcyjnej koleżance Annie Janus.

Atmosferę festiwalu przybliża Bogdan Krok, dyrektor CKiP gminy Bobowa: „Przede wszystkim to, że mamy tutaj grupę koronczarek, która nie zawiodła. Następną sprawa są pokazy mody, cieszę się bardzo, że o zaprezentowanie swojej kolekcji pokusiły się dwie Bobowianki. Myślę że na festiwal chętnie przyjdą osoby, które będą chciały poznać podstawy koronki klockowej na które zapraszamy codziennie. Można wysłuchać wprowadzenie, a także poznać tajniki koronczarstwa.”


fot. Mateusz Książkiewicz

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy