Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowskie „TAK” dla MOT-u

Autor: Sabina Janus
Wzrost ruchu turystycznego, promocja i rozwój turystyki w regionie, a co za tym idzie wzrost dochodów gmin  – to główne cele jakie stawia sobie MOT, teraz również wobec Bobowej.

O Małopolskiej Organizacji Turystycznej wspominaliśmy już wcześniej. Dziś powracamy do niej w bardziej konkretnym ujęciu, a mianowicie po podjętej jednogłośnie uchwale o przystąpieniu Bobowej do MOT-u. Na ostatniej sesji Rady Miasta przekonywał do tego sam prezes Organizacji Leszek Zegzda:

„Małopolska jest niezwykle atrakcyjnym miejscem. W naszym regionie jest cała masa interesujących miejscowości, które warto odwiedzić i zobaczyć. Takim miejscem bez wątpienia jest także Bobowa, z całą swoją historią żydowską, koronką klockową, generałem Długoszowskim i innymi wydarzeniami, które miały miejsce na przestrzeni wieków. To wszystko wręcz trzeba promować, żeby ludzie tutaj przyjeżdżali, a gmina mogła czerpać zyski. Bo warto dodać na koniec, że Bobowa w znacznej części turystyką stoi.”

MOT organizuje wielką promocję małopolski pod hasłem „Koralowa małopolska”. Zajmuje się także Szlakiem Architektury Drewnianej – program konserwator, realizuje program koncertów „Muzyka zaklęta w drewnie”. Ponadto organizacja skutecznie pomaga w pozyskiwaniu środków na renowację i konserwację zabytków.

Małopolska Organizacja Turystyczna jest jedną z 16 autonomicznych jednostek działających na terenie naszego państwa. Ściśle współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną. Aktualnie zrzesza 121 członków.

MOT działa na podstawie składek członkowskich i dotacji. Zgodnie z wykazem gmina do 10 tys. mieszkańców (czyli także Bobowa)ponosiłaby koszt wstąpienia do organizacji w wysokości 1100 zł rocznie.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy