Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą…”

Autor: Jakub Oślizło
W Poniedziałek, dzień po 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w  Zespole Szkół nr 1 w Bobowej, jak co roku odbył się uroczysty apel z okazji dnia 11 listopada. W ten sposób cała szkoła chciała uczcić najważniejsze polskie święto narodowe.

Wszystkich obowiązywał strój galowy. Uczniowie klas VI-tych przygotowali akademię traktującą o odzyskaniu upragnionej przez Polskę wolności, po 123 latach niewoli pod zaborami. Podopieczni pani Ewy Podobińskiej, Anny Szymańskiej oraz pana Andrzeja Połcia i Łukasza Kruczka recytowali wiersze, wygłaszali przemówienia, a także śpiewali pieśni patriotyczne.

Głos tradycyjnie zabrał dyrektor szkoły – pan Adam Urbanek. Mówił między innymi o święcie jakim jest Odzyskanie Niepodległości, a także o zachowaniu patriotycznym wśród młodzieży i dzieci:

“Apel poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przygotowany przez wychowanków naszej szkoły był idealną formą przypomnienia dzisiejszej młodzieży czasów, w których ich przodkowie oddawali życie za ojczyznę. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli zrealizowali bardzo ciekawy montaż słowno – muzyczny z wykorzystaniem zdjęć i fragmentów filmowych, które pokazywały naszą historię. Rozmawialiśmy także o zachowaniu postaw patriotycznych, które powinny być wpajane już najmłodszym oraz jak zostać młodym patriotą w dzisiejszych czasach? A przejawia się to w odpowiednim zachowaniu wobec rodziców, starszych, nauczycieli, kolegów, a także poprzez uszanowanie barw narodowych, godła, znajomość hymnu i historii.”

Po apelu uczniowie rozeszli się do klas, aby kontynuować zajęcia.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy