Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Próbny Egzamin Gimnazjalny podejście pierwsze

Autor: Łukasz Augustyn
Przez trzy dni uczniowie  Bobowskiego Gimnazjum zmagali się z próbnym egzaminem. Codziennie uczniowie rozwiązywali zadania z różnych kategorii naukowych.

Pierwszego dnia gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z przedmiotów humanistycznych takich jak Język polski, historia, WOS. Drugi dzień to przedmioty matematyczno-przyrodnicze, czyli matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia. W ostatnim dniu uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu Języka angielskiego na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Wiele szkół w Polsce przystępowało do próbnego egzaminu w celu zweryfikowania wiedzy swoich uczniów i  zobrazowania wyników nauczania w szkole gimnazjalnej.
Egzamin, który odbył się w tym tygodniu nie był obowiązkowy, dla przykładu w sąsiedniej gminie Łużna  egzaminie odbył się.. Przed nimi już  nie długo, bo w grudniu Ogólnopolski Egzamin Próbny Operonu, gdzie uczniowie po raz kolejny będą mogli zweryfikować swoja wiedzę.
 “Pierwszy egzamin to stres oraz lęk przed niewiedzą z danego przedmiotu. Pytania z części Humanistycznej dotyczyły ogólnych pojęć związanych tymi przedmiotami, wiec nie było możliwości nauczenia się z danego tematu, w pytaniach wymagano wiedzy na każdy temat. Z wypracowań była do napisania rozprawka, która sprawiała trudność w odwołaniu się do lektur. Natomiast zadania z matematyki były bardzo trudne. Również dobrze oceniam zadania z egzaminu językowego były w miarę łatwe. Egzamin oceniam na normalny gdyż jak by nie Rozprawka i Matematyka to zadania były bardzo łatwe. Dobrze, że takie egzaminy badania wyników są organizowane, ponieważ pokazują rzeczywisty stan wiedzy.”-  mówi jedna z uczennic Bobowskiego Gimnazjum

“Po raz kolejny nasza szkoła zdecydowała się na zorganizowanie próbnego egzaminu kuratoryjnego, test nie jest obowiązkowy. Założyliśmy sobie, że po przez takie testowanie można uczniów nauczyć przede wszystkim szybkości rozwiązywania testów, rozeznania się w sytuacji, poznania wymogów egzaminacyjnych takich jak np. legitymacje szkolną, przybory piśmiennicze oraz nauczenia się liczenia na siebie. Tak się składa, że w ubiegłym roku wyniki z testów potwierdziły się później na egzaminie końcowym.
Trudność testów była bardzo zróżnicowana, większą trudność tak mi się wydaje z sygnałów uczniów sprawiała matematyka troszeczkę historia, chociaż wydawało się, że historia będzie łatwa, z języka Polskiego temat był bardzo prosty aczkolwiek była trudność z sformułowaniem pewnych odpowiedzi. Poprawione testy dadzą nam obraz tego, co się dzieje.

Będziemy jeszcze raz uczniów testować w grudniu  Egzaminem z wydawnictwa Operon, testy odbywać się będą popołudniu, myślę, że te dwa testy dadzą nam odpowiedz gdzie jesteśmy. Próbne testy organizujemy przede wszystkim dla uczniów po to, aby oswoić ich przed egzaminem końcowym i stresem.

Do testów podeszło 84 osoby, tylko w drugim dniu nie było jednego ucznia z przyczyn od niego niezależnych, natomiast wszyscy podeszli do napisania całej pełnej formy w postaci w Pierwszym dniu to była Historia, Wiedza o Społeczeństwie i Język Polski, Drugi dzień to matematyczna przyrodnicze: Matematyka, Fizyka, Chemia, Biologia, Geografia i trzeci dzień język angielski i niemiecki poziom podstawowy a po przerwie poziom rozszerzony”. –  wypowiedź Dyrektora Zespołu Szkół w Bobowej Adama Urbanka

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy