Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Darmowy Internet dla Każdego !

Autor: Łukasz Augustyn
Prawdopodobne każdy nasz czytelnik posiada stały dostęp do Internetu, jednak nie każdy wie, że od niedawna może posiadać do niego dostęp bezpłatnie. Wszystko za sprawą usługi Areo2.

Ostatnie lata to ewolucja Internetu, to medium stało tak wszechobecne, że ponad połowa naszego społeczeństwa nie wyobraża sobie życia bez tego środka przekazu. Dziś większość usług i załatwień jest świadczona drogą elektroniczną z powodu szybkości, wygody i coraz większego bezpieczeństwa. Coraz częściej słychać o urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety,  gdyż w dzisiejszym świecie stała łączność z Internetem to chleb powszedni.

W każdym prawie domu czy mieszkaniu a na pewno w pracy znajduje się komputer, dzięki któremu pracujemy, surfujemy po sieci, ściągamy, oglądamy filmy czy słuchamy muzyki.

Jednak, aby korzystać z Internetu trzeba mieć do niego dostęp i  za niego zapłacić. Wraz z rozwojem technologii i dużą konkurencją na rynku ceny non stop spadają. Bywają takie miejsca gdzie jest jeden dostawca sieci lub w ogóle nie ma możliwości odbioru sygnału i co w tedy zrobić?

W Polsce jest jeszcze dużo białych plam.  W naszym kraju działają operatorzy komórkowi świadczący usługi dostępu do Internetu mobilnego. Ale często ten Internet jest wolny lub ma na siebie nałożone restrykcyjne limity, a cena jest wysoka, że korzystanie mija się z celem.

Od pewnego czasu w Polsce wdrążany jest projekt szybkiej sieci internetowej o nazwie LTE, kilku czołowych operatorów już wykorzystuje tą technologie dla klientów. Również z okazji rozwoju tej technologii narodził się pomysł by udostępnić pewne pasmo dla społeczeństwa nieodpłatnie i w tym celu narodziła się spółka o nazwie AREO 2, która świadczy usługi mobilnego Internetu dla mieszkańców całego kraju.

Od 10 maja 2011 spółka realizując warunki przetargu udostępniła bezpłatny dostęp do Internetu na terenie Polski.

Oferowany przez spółkę bezpłatny dostęp do Internetu ma charakter usługi socjalnej i oferuje maksymalną prędkość pobierania danych 512 kb/s, która przez pierwszy rok świadczenia usługi wynosiła 256 kb/s. Połączenie z siecią jest zrywane co 60 minut, ale możliwe jest natychmiastowe wznowienie połączenia. Poza tym dostęp do sieci nie jest w żaden sposób ograniczany. Usługa miała być oferowana przez 3 lata, licząc od dnia 22.12.2011 jednakże będzie dostępna do dnia 21.12.2016r. Korzystanie z usługi wymaga tylko zamówienia karty SIM u operatora na tej stronie . Koszt zamówienia karty wynosi 20 zł i jest to tylko jednorazowy koszt do uzyskania darmowego Internetu.

Sieć Areo 2 opiera się na przekaźnikach GSM ( przekaźniki telefonii komórkowej) właściciela sieci Plus w technologii 3G,  UMTS ,HSDPA, jak i LTE.

Do odbioru sygnału wystarczą urządzenia mobilne takie jak Telefon komórkowy, Tablet z modemem 3G, Laptop z modemem 3G.

Co prawda sieć się cały czas rozwija pokrycie kraju stanowi około 80% pokrycia kraju. W niektórych miejscach mogą występować problemy z odbiorem sygnału. ·Darmowy Internet na pewno można wykorzystać podczas podróży jak i w mieszkaniu korzystając z zewnętrznej anteny do odbioru sygnału. Prędkość usługi na pierwszy rzut oka nie poraża, ale na pewno spokojnie możemy surfować po Internecie. Problemy mogą wystąpić jedynie przy oglądaniu filmików i ściąganiu dużych plików.

Więcej informacji o darmowym Internecie tutaj

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy