Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ranking małopolskich liceów

Autor: Dorota Pietrzak
Pięćdziesiąte piąte miejsce zajęło bobowskie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w tegorocznym Rankingu Liceów Ogólnokształcących województwa małopolskiego. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie portalu edukacyjnego Perspektywy.pl.

W ogólnopolskim plebiscycie na sto możliwych ZSO w Bobowej otrzymał 36,3 punktów, co plasuje ją za dwoma innymi liceami powiatu gorlickiego – Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach miejsce 33 (40,61 pkt) oraz Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Bieczu pozycja 50 (37,15 pkt).

Sąsiednie grybowskie Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera zajęło kolejne, pięćdziesiąte szóste miejsce. Odległe, bo 73 miejsce w rankingu przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu w Gorlicach z 33,16 pkt.

Ideą klasyfikacji jest ułatwienie absolwentom gimnazjów wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Dla jak największej rzetelności oceny pod uwagę brane są kryteria: sukcesy szkół w głównych olimpiadach, wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także w pewnej mierze opinia kadry akademickiej.

Według dyrektora liceum pozycja szkoły w rankingu mogłaby być lepsza lecz nie bez znaczenia jest fakt, że do szkoły uczęszcza w większości młodzież z terenu wiejskich mająca trudniejszy start w życie niż jej rówieśnicy z wielkich miast. Oprócz tego motywacja do nauki jest różna: bardzo łatwo dostać się na studia, więc nie wszyscy uczniowie mają wysokie aspiracje – podsumowuje Tadeusz Rak dyrektor bobowskiej placówki.

Link do rankingu.

fot. M.Książkiewicz

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy