Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uwaga – szklanka na drogach!

Autor: Łukasz Augustyn
UWAGA! Jak informuje Regionalny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych dni mogą wystąpić opady marznące, czyli gołoledź. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Już wczoraj rano można było odczuć skutki zamarzającego deszczu i potocznie zwanej “szklanki” na drogach. Takie warunki mogą utrzymać się przez najbliższe dni. Jak informuje IMiGW – przewiduje się wystąpienie opadów śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, powodujący gołoledź. Strefa opadów najwcześniej pojawi się na zachodzie województwa i będzie przemieszczać się na wschód.
Na chwilę obecną wydany jest pierwszy stopień dotyczący gołoledzi, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 90%.

Każdego, kto w okresie świątecznym wybiera się w podróż samochodem, ostrzegamy przed dużym ruchem na drogach oraz zalecamy dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Zamarzający deszcz bywa bardzo niebezpieczny i może powodować wypadki. Wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby wpaść w poślizg.
Również prosimy o zachowanie ostrożności na nie posypanych chodnikach i schodach, gdyż o stłuczenia i złamania nie trudno.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy