Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Adam Urbanek działaczem sportowym roku!

Autor: Łukasz Augustyn
Kilka dni temu w Nowym Sączu odbyła się uroczysta Gala Sportu podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego sportowca powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego w 2012 r.

Głosowanie odbywało się za pomocą kuponów i smsów wysyłanych przez czytelników Gazety Krakowskiej.  Łączenie w całym plebiscycie oddano 2269 SMS-ów i  kuponów. Na gale przybyło wiele znanych osobistości, począwszy od prezydenta Nowego Sącz Jerzego Gwiżdża poprzez posłów, posłanki i senatorów, trenerów klubów sportowych, a skończywszy na sportowcach.

Nie zabrakło również reprezentantów Bobowej. Głównym zwycięzcą plebiscytu okazał się, jak w roku poprzednim, reprezentujący barwy klubu Halny Nowy Sącz – Rafał Dudek, brązowy medalista mistrzostw Europy w kick boxingu. Obecny na gali Adam Urbanek trener MKSu Podkarpacie Bobowa otrzymał wyróżnienie działacza roku.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: piłkarz Sandecji Marcin Cabaj, kajakarz górski Startu Nowy Sącz Grzegorz Hedwig, lekkoatleta ULKS Lipinki Szymon Kulka, niepełnosprawna biegaczka narciarska Startu Katarzyna Rogowiec, siatkarka STS Sandecja Paulina Dyrek, piłkarka ręczna Olimpii/Beskidu Nowy Sącz Karolina Płachta, kajakarz górski Startu Michał Pasiut, bokserka i kick bokserka Eviana Nowy Sącz Ewa Bulanda, bokser Golden Teamu Nowy Sącz Andrzej Sołdra oraz piłkarka ręczna Olimpii/Beskidu Kamila Szczecina wraz z bokserką i kick bokserką Beatą Leśnik z Superfightera Nowy Sącz.

W konkursie wybierano  również najlepszą drużynę roku. Była nią ekipa piłkarek ręcznych MKS Olimpia/Beskid, która pierwszy raz w historii Nowego Sącza wywalczyła awans do najwyższej w kraju klasy rozgrywkowej. Miano najpopularniejszego trenera przypadło w udziale Łukaszowi Mężykowi prowadzącemu siatkarski zespół STS Sandecja. Odkryciem roku ogloszona została biegaczka UKS Budowlani Nowy Sącz Angelika Brończyk.

– Uważam, że pan Adam to bardzo zasłużony człowiek, tym wyróżnieniem powinien być odznaczony dużo wcześniej. Mimo to, cieszę się, że przez 11 lat plebiscytu zawsze był z nami obecny – mówi Dariusz Grzyb Menedżer Sportowy.  W ubiegłym roku działaczem został senator Stanisław Kogut, wcześniej Andrzej Danek prezes Sandecji. Oprócz nich nagrodzony był także m.in. Zbigniew Szubrycht.  To tylko podkreśla fakt, jak dużym prestiżem cieszy się ta nagroda.  Trener Urbanek jest jednym z współorganizatorów największego turnieju siatkarskiego w Europie jakim jest FAKRO CUP. W tym roku zagrało w nim dziesięć zespołów takich jak: mistrz Norwegii, który zaszedł do 1/8 pucharu C, zespoły z Niemiec, Białorusi. To udowadnia na jak wysokim poziomie organizowany jest  ten turniej oraz jak mocni są jego organizatorzy – dodał Grzyb.

“Otrzymaną statuetkę traktuję jako wyróżnienie dla bobowskiej siatkówki, dla klubu, trenerów, sponsorów i zawodników.- mówi wyróżniony Adam Urbanek. Cieszę się, że kapituła dostrzegła nasze osiągnięcia w ostatnich latach. Dwa medale w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce, w sporcie szkolnym to mistrzostwo województwa w “czwórkach: i “siódme” miejsce w Mistrzostwach Polski w Elblągu, mistrzostwo Małopolski turnieju Vollymania na “orliku” i udział w Mistrzostawach Polski w Sopocie. Drużyna 3-ligowa przeszła półfinał w
Szczecinie i zajęła w finale, który odbył się w Cieszynie trzecie miejsce. Obecnie grające “młodziczki” na 36 drużyn grających w Małopolsce po pięciu turniejach zajmują drugie miejsce i mają duże szanse grać w makroregionie to tylko niektóre osiągnięcia. W klubie jest objęte szkoleniem około 120 dziewcząt w różnych grupach wiekowych, więc tych problemów jest dużo: badania lekarskie, transport, finanse, organizacja sparingów i meczy kontrolnych oraz udział w zawodach. Dziękuję burmistrzowi
Bobowej Wacławowi Ligęza, Radzie, Pani Sekretarz, Staroście powiatu gorlickiego, Panu Pawłowi Popardowskiem,  Banku Spółdzielczemu w Bobowej, firmie Libropol i sponsorom. Dziękuję również trenerkom: Pani Jadzi Wiejaczce, Marcie Niepsuj, Magdzie Sowa, Bożenie Tarsa za poświęcony czas na prowadzenie drużyn i udział w rozgrywkach sportowych. Dziękuję również wszystkim zawodniczkom za dużą aktywność i godne reprezentowanie swojego klubu i swojej miejscowości na różnych szczeblach rozgrywek. Życzę wiele sukcesów w Nowym Roku wszystkim zawodniczkom, trenerom i działaczom.”

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy