Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa co roku hojniejsza

Autor: Mateusz Książkiewicz
Suma pieniędzy jakie zebrali wolontariusze podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ukazuje jak hojne są serca Bobowian. W tym roku zebrano bowiem rekordową sumę 4078,88 złotych.

Kwota z puszek kwestujących jest ponad dwa razy wyższa niż w zeszłym roku. Pośród wolontariuszy byli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej (Sztab w Gorlicach) oraz Zespołu Szkół w Gromniku (sztab w Gromniku). Zbiórkę w okolicach kościoła, sklepu Delikatesy Centrum oraz rynku prowadzono od godziny 8 aż do późnych godzin popołudniowych (ok. 17-18).

Z orkiestrą gram po raz drugi – mówi Margerita Podobińska, uczennica drugiej klasy ZSZ. Chciałabym w ten sposób pomóc dzieciom oraz wesprzeć działalność fundacji Owsiaka.

Mało osób było chętnych do wolontariatu na rzecz orkiestry – dopowiada Grzegorz Szczepanek, który kwestuje po raz pierwszy – dlatego pomyślałem że warto spróbować wziąć udział w tej akcji, zwłaszcza że cel tegorocznej edycji jest bardzo ważny dotyczy dzieci i seniorów. 

Uczestnicy zaraz po zakończeniu zbiórki, udali się “orkiestrowego sztabu” w Gorlicach by tam zdać puszki i przeliczyć ich zawartość. Dla wszystkich którzy zapomnieli o drobnych do puszek, zachęcamy do wzięcia udziału w aukcjach WOŚPu prowadzonych na stronie: www.aukcje.wosp.org.pl pośród nich jest jedna wyjątkowa, bowiem można jeszcze wylicytować reklamę na naszym portalu – kliknij tutaj aby zobaczyć licytację.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wstępnie szacuje, że zebrała ponad 40 mln złotych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy