Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kara za nieodśnieżenie samochodu?

Autor: Paulina Kalamaszek
Zdarza ci się jechać gdzieś samochodem, który po nocy pokryty jest nie małą warstwą śniegu, zalegając na szybie i dachu. W pośpiechu włączasz wycieraczki i myślisz ze to wystarczy?

Wielu z nas z  braku czasu ignoruje obowiązek całkowitego oczyszczenia samochodu z zalegającego na nim śniegu, który może być niebezpieczny zarówno dla nas jak i innych użytkowników dróg.

Czy możemy za to ponieść jakieś konsekwencje pieniężne? Niestety tak. Nawet 500 złotych może kosztować kierowcę nieodśnieżone auto. Czyste muszą być nie tylko przednia i tylnia szyba, ale zarówno boczne lusterka, tablice rejestracyjne oraz dach. Jest to niezmiernie ważne przy wykonywaniu różnorodnych manewrów. Ośnieżone lusterka z pewnością będą utrudniać jazdę.

Policjant ma prawo zatrzymać do kontroli samochód i nakazać jego odśnieżenie, bądź zeskrobanie lodu. Warto więc wstać 15 minut wcześniej  i poświęcić swój czas na odśnieżenie i zeskrobania lodu z powierzchni samochodu Jest to obowiązek każdego kierowcy jak i forma bezpieczeństwa dla kierującego i innych znajdujących się w ruchu ulicznym.

Na najbliższe tygodnie synoptycy zapowiadają obfite opady śniegu z tej racji zalecamy zadbać o nasze samochody a co za tym idzie o bezpieczeństwo swoje i innych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy