Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nie bądź jeleń weź paragon !

Autor: Paulina Kalamaszek
Nie dawno ruszyła akcja „Nie bądź jeleń weź paragon”. W związku z tym Urząd Kontroli Skarbowej w Krakowie prowadzi nadzór nad podatnikami, by wywiązywali się z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pośrednictwem kas fiskalnych.
paragon

Akcja ta ma potrwać do 24 lutego br. Działanie to skierowane jest głównie do konsumentów, którym pracownicy urzędu skarbowego chcą uświadomić co można zyskać biorąc ze sobą paragon. Jednym z ważniejszych powodów jest na pewno to, że dzięki paragonowi można ułatwić sobie złożenie reklamacji. Ponadto jest możliwość porównania cen z innymi producentami a przede wszystkim pewność, że nikt nas nie oszuka.

Działania kontrolne prowadzone będą na terenie miejscowości turystycznych i wypoczynkowych województwa małopolskiego, zarówno wobec podmiotów prowadzących nieprzerwanie cały rok działalność gospodarczą, jak również wobec podmiotów prowadzących działalność sezonową. Kontrolą objęci będą ci, którzy realizują sprzedaż usług lub towarów na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Stąd pod lupą pracowników kontroli skarbowej znajdą się m. in. podmioty świadczące usługi w zakresie handlu, gastronomii, przewozu osób, usługi parkingowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego i turystycznego, puby, dyskoteki, kawiarnie – mówi Wojciech Prawdzic-Lewandowski z UKS w Krakowie.

Jeżeli przedsiębiorca dokona sprzedaży nie używając przy tym kasy lub nie wyda paragonu może podlegać karze w postaci mandatu. Wysokość grzywny wynosi w granicach od 160 zł do kwoty 3200 zł. To inspektor kontroli skarbowej podaje kwotę proponowanej kary grzywny. Niezbędnym jednak warunkiem jest wyrażenie zgody przez sprawcę na przyjęcie mandatu. Każdy kto nie zgadza się z nim lub odmawia jego przyjęcia, będzie brał udział w postępowaniu wyjaśniającym w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Krakowie.

Paragon- wydaję się być rzeczą pozornie prostą, zbędną i nieważną. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wielkie znaczenie może mieć tak mały kawałek papieru. Tak naprawdę, prawdopodobnie dopiero, po przeczytaniu tego artykuły uświadomiliśmy sobie ważność paragonu. Dlatego starajmy się zawsze pamiętać o tym, by zabierać paragony i sprawdzać czy nie zostaliśmy oszukani oraz, by upewnić się, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji

plakat wez paragon.cdr

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy