Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy dyrektor Centrum Kultrury i Promocji

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już jakiś czas temu, bowiem 1 stycznia 2013 roku nastąpiły zmiany kadrowe w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Nowym dyrektorem ośrodka została Jadwiga Bryndal.

CKiP to jednostka powołana przez Urząd Gminy mająca sprawować pieczę nad kulturą i promocją całej gminy w Polsce i na świecie. Dodatkowo instytucja ma za zadnie m.in. organizacje imprez kulturalnych, zajęć dla dzieci, młodzieży a także osób starszych, aktywne włączanie się w organizację uroczystości Państwowych oraz wsparcie lokalnych artystów.

Wraz z pierwszym stycznia stanowisko dyrektora CKiPGB na podstawie wyników konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bobowej na to stanowisko otrzymała Jadwiga Bryndal, zastępując dotychczasowego kierownika tej placówki Bogdana Kroka, wieloletniego działacza kultury.

Zgodnie z terminem ustalonym w zarządzeniu Burmistrza postępowanie konkursowe na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zostało zakończone 31 grudnia 2012 roku – mówi Zdzisława Iwaniec Sekretarz w UM Bobowej. Pani Jadwiga Bryndal uzyskała rekomendację komisji konkursowej i od 1 stycznia 2013 r. została zatrudniona na stanowisku Dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Wyrażam nadzieję, że współpraca układać się będzie dobrze, a instytucja kultury pod Jej przewodnictwem będzie działać sprawnie. Życzę Pani Dyrektor osobistej satysfakcji z pełnienia trudnych obowiązków, aby szczęście i pomyślność nigdy Jej nie opuszczała, a wiara codziennie dodawała sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów – dodaje Sekretarz Gminy.

O kilka słów poprosiliśmy także nową dyrektor CKiP Gminy Bobowa, Jadwigę Bryndal: – Cieszę się bardzo z możliwości pracy w Bobowej i mam nadzieję, że dobrze zostanę przyjęta przez lokalną społeczność. Przede wszystkim chciałabym, żeby CKiPGB było miejscem przyjaznym dla mieszkańców, żeby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie i w ten sposób skorzystać z istnienia ośrodka. Chciałabym także zerwać z postrzeganiem centrum jako urzędu, bowiem powinno być to miejsce spotkań, rozmów, wymiany myśli i idei otwarte na nowe pomysły i sugestie. Chciałabym aby osoby, które chciałyby spełniać się na polu kultury w różnych jej obszarach znalazły tu dla siebie przyjazny kąt. Dlatego w swej działalności chciałabym zwrócić uwagę w szczególności na rozwój amatorskiego ruchu artystycznego. Oczywiście ważnym elementem będzie także organizacja imprez kulturalnych adresowanych do ogółu mieszkańców. Niewątpliwie atutem Bobowej jest jej bogata historia i kultura dlatego planuję także realizować projekty wykorzystujące ten potencjał. Między innymi chciałbym zorganizować cykliczną imprezę czerpiącą z dziedzictwa czasów gdy w Bobowej zamieszkiwała liczna społeczność żydowska. Jeśli wszystko się powiedzie w 2013 roku odbędzie się duże wydarzenie kulturalne nawiązujące do wesela żydowskiego córki bobowskiego cadyka. Mogę też zapewnić, że wszystkie dotychczasowe działania podejmowane przez nasz ośrodek kultury będą kontynuowane. Mam nadzieję, że we współpracy z Bogdanem Krokiem Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej, który na trwale wrósł w bobowski pejzaż będzie się nadal tak pięknie rozwijał. Oczywiście będziemy dbać o uatrakcyjnienie jego formuły być może poprzez m.in. koncerty muzyczne, które przyciągną dodatkową publiczność. Warto jednak pamiętać jak ważna jest to uroczystość dla miłośników koronki i rękodzieła z poza Bobowej i będę się starać zintensyfikować działania promujące Festiwal również poza terenem naszej gminy.

 

mIMG_5890

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy