Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Pozytywny akcent 2013 roku

01.01.2013 || Kategorie: Informacje Ogólne || Autor: Paulina Kalamaszek

Nowy rok zapowiada się bardzo dobrze. Między innymi dlatego, że będzie obfitował w wyjątkowo dużą liczbę dni wolnych, a co za tym idzie – dostaniemy więcej czasu na wypoczynek.

Rok 2013 ma osiem długich weekendów, czyli o jeden więcej niż 2012.

Spośród nich będą dwa weekendy pięciodniowe: w maju i grudniu.

Biorąc pod uwagę wszystkie ustawowo wolne dni, dla przyszłego roku będzie ich prawie 30% – 114 – natomiast roboczych: 251. Jest to niemały powód do radości, zwłaszcza, że już w latach kolejnych będziemy musieli pracować więcej.

Patrząc na kalendarz 2013 można zaobserwować, że w największą liczbę wolnych dni obfituje listopad: przypada ich aż 11. Za to lipiec to miesiąc najbardziej pracowity ( 23 robocze i tylko 8 wolnych).

Niestety, w 2013 roku na nic zda się korzystne dla pracowników rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dni wolnych za święta przypadające w sobotę. W przyszłym roku żadne z nich nie będzie w sobotę. Takie prawo obowiązywało do 2011 roku, ale zostało zniesione, gdy ustanowiono dniem wolnym od pracy święto Trzech Króli, 6 stycznia. W październiku TK znów uznał, że za święto w sobotę należy się dodatkowy dzień wolny.

Jednak nie ma co narzekać, tylko pomyśleć, jak tu zaplanować wolny czas.

kalendarz