Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 15 października 2021

Szczęśliwy XIII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

14.01.2013 || Kategorie: Kultura, Społeczeństwo || Autor: Mateusz Książkiewicz

Ponad 200 młodych aktorów wraz z opiekunami wzięło udział w XIII Gminnym Przeglądzie Zespołów Jasełkowych, który odbył się w niedzielne przedpołudnie w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.

Na scenie wystąpiło 7 grup:
– dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bobowej
– klasa druga „c” z ZS nr 1 w Bobowej
– przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej
– szkolny teatrzyk „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej
– uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia w Bobowej
– uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach
– uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jankowej

Ponieważ był to przegląd, a nie konkurs wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami, gdyż poziom był naprawdę wysoki.

Jestem dumna, że Gmina Bobowa ma tak aktywne środowisko artystyczne – mówi Jadwiga Bryndal, nowy dyrektor CKiP Gminy Bobowa. Podczas wszystkich spektakli było widać bardzo duże zaangażowanie w grę, przygotowanie strojów, a także oprawę muzyczną. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne za rok pomyślimy o zmianie godzin odbywania się przeglądu, być może na porę popołudniową, aby więcej osób mogło przyjść podziwiać aktorów.

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy słodką niespodziankę przygotowaną przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji.

Od wielu lat jeździmy z naszymi uczniami na gminne przeglądy zespołów jasełkowych – mówi Tomasz Tarasek, opiekun szkolnego koła Szpila w Stróżnej. – W tym roku przedstawialiśmy nowoczesną formę jasełek, w której uwzględnione były problemy rodzinne okraszone mało znanymi, nowymi pastorałkami. Myślę, że nasza młodzież zaprezentowała się dobrze, gdyż pewności siebie nabrała już podczas Wigilii na rynku w Bobowej. Ważne, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje talenty – dodaje opiekun.