Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Wygrana nad Wadowicami !

Autor: Łukasz Augustyn
Na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się w sobotę wieczorem mecz III Ligi piłki siatkowej kobiet. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane, nie brakowało nagłych zwrotów akcji.

Naprzeciw siebie stanęły dwa silne zespoły: MKS Bobowa i MKS Skawa Wadowice. Spotkanie było bardzo ważne, gdyż po ostatniej serii przegranych, aby utrzymać się w pierwszej 10 nasz zespół musiał odrobić straty.

Pierwszy set prowadził zespół z Bobowej, następnie odwetem był mocny rewanż ze strony przeciwnika i wygrana Wadowic. Pierwszy set zakończył się punktacją 18: 25 dla gości. Drugi set to złapanie równego rytmu przez MKS Bobowa i dominacja nad piłką przez cały set; wygrana gospodarzy 16:25. Kolejny set to seria kilku błędów, która przełożyła się na znaczną utratę punktów oraz rewanż zawodniczek, co zadecydowało o wygranej gości wynikiem 19: 25 w trzecim secie. Czwarty set był pełen mobilizacji. Dobre rozegranie piłki oraz gorący doping kibiców zadecydował o wygranym secie 19: 25. Natomiast ostatni set to wyrównana walka na punkty. Kilka istotnych błędów gości zadecydowało o odskoczeniu punktowym naszych siatkarek i wygraną 10:15.

Podsumowując spotkanie było bardzo wyrównane, bez wątpienia był to jeden z trudniejszych meczy. Długość spotkania również przełożyła się na zmęczenie oraz w głównej mierze wynik. Miejmy nadzieje, że następnie spotkania będą również pozytywne dla naszych siatkarek.

„ Cieszymy się z wygranej, chociaż nie był to jakiś porywający pojedynek. Zawodniczki stanowiły pewną atrakcję gdyż wygraliśmy z dziewczynami, które grały kiedyś w pierwszej lidze. Zajmujemy na dzień dzisiejszy prawdopodobnie siódme miejsce, gramy o miejsca 7-14. Na pewno będziemy o to siódme miejsce walczyć, aczkolwiek w drugiej części zagra więcej młodszych dziewcząt.” – podsumował grę Adam Urbanek trener MKS Podkarpacie Bobowa.