Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski ZSO na 6-stkę!

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj  w gorlickim Centrum Kultury odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Teatralny im. Jana Pawła II. Spotkanie przyciągnęło wiele grup teatralnych działających w szkołach ponadgimnazjalnych. A w tym niepokonany ZSO z Bobowej.

Od 2001 r., co roku w GCK – u organizowany jest Powiatowy Przegląd Recytatorsko-Teatralny. W czasie tych dwunastu lat przez gorlicką scenę przewinęło się wiele szkolnych grup teatralnych i równie wielu aktorów, którzy później odnosili kolejne sukcesy.

Wczoraj na scenie wystąpiło pięć grup, które zaprezentowały program z twórczości: Karola Wojtyły, Zygmunta Krasińskiego i Krzysztofa Gazdy wystawiając następujące utwory:

Zygmunt Krasiński – „Nie-Boska Komedia” Grupa Teatralna ZSZ – czyli Zarys Szkolnego Teatru z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach pod kierownictwem Renaty Podobińskiej.

Zygmunt Krasiński – „Nie-Boska Komedia” Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej pod kierownictwem: Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień.

Krzysztof Gazda – „ Rachunek Sumienia” Szkolny Zespół Teatralny „ Na Górce” z Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach pod kierownictwem Haliny Osińskiej.

Zygmunt Krasiński – „Nie-Boska Komedia” Grupa Teatralna „Teatr Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierownictwem Katarzyny Szafryny – Przepióra.

Karol Wojtyła – „ Miłość mi wszystko wyjaśniła” – inscenizacja autorskiego scenariusza na podstawie dramatu „Przed sklepem Jubilera” Kółko Teatralne przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej pod kierownictwem: Marii Matusik.

W komisji konkursowej zasiedli: Stanisław Bystrowicz, Małgorzata Zielińska, Adam Nowak, Tadeusz Mikrut.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Ocenie podlegało: długość utworu (nie mógł przekraczać trzydziestu minut), czystą i płynną recytację, ruch sceniczny oraz przekaz. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce już po raz trzeci wywalczył Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

II miejsce przypadło Grupie Teatralnej „ Teatr Mondi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

III miejsce zajęła Grupa Teatralna z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach

Wyróżnione za udział zostały: Szkolny Zespół Teatralny „ Na Górce” z Zespołu Szkół nr1 im Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach oraz Kółko Teatralne przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej.

Bobowskie dwie grupy teatralne zaprezentowały się bardzo efektownie i przykuły uwagę zarówno widowni jak i jury, co jak widać przełożyło się na końcowy wynik konkursu. Uczniowie jak sami mówili dość dużo czasu poświęcili na doszlifowanie scenariusza oraz scenografii. Warto wspomnieć także, że wśród wszystkich aktorów biorących udział wyłoniono dwóch najlepszych – jednym z nich jest Jarosław Szczepanek z Bobowskiego ZSO, drugim Daniel Łukaszyk z Gorlickiej Górki.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali gromkie brawa oraz nagrodę, którą sam sobie mógł wybrać (nagrody były bardzo cenne). Na sam koniec głos zabrali Tadeusz Mikrut, Stanisław Bystrowicz oraz wicestarosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski.

„ Cieszymy się bardzo, że w tym dzisiejszym przeglądzie teatralnym wzięło udział pięć zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. To dowód na to, że teatr szkolny żyje, a młodzież odpowiada na wyzwania, jakie stawiają organizatorzy, ponieważ trzeba zaznaczyć, że regulamin konkursu jest dość trudny. Jesteśmy dumni, że młodzież oprócz zajęć dydaktycznych tak chętnie rozwija swoje zainteresowania i pasje, także te teatralne. Wyłonienie zwycięzcy to była bardzo trudna decyzja, ponieważ zespoły prezentowały dość równy i zarazem wysoki poziom.” – mówił Tadeusz Mikruta Naczelnik Oświaty w Powiecie Gorlickim.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy