Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa w najlepszej czwórce Małopolski

Autor: Damian Nowak
Finał wojewódzki Juniorów już za nami. Zmagania na Hali Widowiskowo-sportowej przy ZS nr 1 w Bobowej zakończyły się zwycięstwem drużyny Wawel Kraków. Niestety siatkarzom LKS Bobowa nie udało się zdobyć głównego miejsca i nie awansowali do finałów ogólnopolskich.

Sobotnie zmagania rozpoczął mecz pomiędzy MKS Andrychów a Wawel Kraków. Po czterech, niezwykle emocjonujących setach siatkarze z Krakowa musieli uznać wyższość rywali.

“Na takim turnieju jesteśmy po raz pierwszy. Ten rocznik cały czas był przygotowywany do walki w finale. Po dobrym meczu przegraliśmy z Andrychowem, wygrywając pierwszego seta oraz prowadząc wysoko w drugim secie, niestety przegraliśmy na własne życzenie.” – skomentował turniej trener Wawel Kraków,  Paweł Wójcik.

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
MKS Andrychów 23 25 25 25 3
Wawel Kraków 25 21 22 17 1

 

Drugim spotkaniem sobotniego południa była potyczka LKS Bobowa z drużyną Dunajec Nowy Sącz. Dla LKS-u pomimo bardzo zaciętego meczu i woli wygranej spotkanie niestety zakończyło się drugą porażką w turnieju. Bobowscy siatkarze w każdym secie walczyli do samego końca nie dając rywalom chwili odpoczynku.

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
Dunajec Nowy Sącz 21 25 25 25 3
LKS Bobowa 25 19 19 20 1

 

Ostatni dzień turnieju rozpoczęła potyczka Wawel Kraków z gospodarzem turnieju, LKS Bobowa. Niestety, bobowianie nie zdołali dorównać rywalom z Krakowa przez co przegrali ostatnie swoje spotkanie w finale co skutkowało zajęciem 4. miejsca i nieawansowaniem do rozgrywek ogólnopolskich.

SET I SET II SET III WYNIK
Wawel Kraków 25 25 25 3
LKS Bobowa 20 22 13 0

 

Najciekawszym spotkaniem, na zakończenie było spotkanie drużyny MKS Andrychów i Dunajec Nowy Sącz. Obie drużyny miały już zapewniony awans ale to nie przeszkodziło im w stworzeniu pięknego widowiska. Pięć niezwykle wyrównanych setów ostatecznie zakończyło się wygraną Dunajca Nowy Sącz.

“Poziom gry był bardzo wyrównany, a ten mecz zadecydował o pierwszych 3 miejscach finału.” – skomentował spotkanie Henryk Włodarczyk, trener MKS Andrychów.

SET I SET II SET III SET IV SET V WYNIK
Dunajec Nowy Sącz 27 22 14 25 15 3
MKS Andrychów 25 25 25 18 9 2

 

6 meczy i 3 dni rywalizacji ostatecznie stworzyły tabelę która wygląda następująco:
1. miejsce – Wawel Kraków,
2. miejsce – MKS Andrychów,
3. miejsce – Dunajec Nowy Sącz,
4. miejsce – LKS Bobowa.

“Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczył ostatni mecz finału. Zaletą siatkówki młodzieżowej jest to, że gra się do końca. Drużyny nie grały o miejsce lecz tylko o zwycięstwo. Turniej należy uznać za udany, a nam pozostaje trenować dalej aby w przyszłym roku również zakwalifikować się do finału.” – podsumował finał Paweł Popardowski.
Zapraszamy również do obejrzenia relacji z pierwszego dnia finału która dostępna jest tutaj.

Fot. Jakub Oślizło

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy