Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rolniku nie daj się nabrać!

Autor: Paulina Kalamaszek
W ostatnim czasie rolnicy z gminy Korzenna dostają pisma, których logo przypomina znak firmowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Firma, która je wysyła proponuje pomoc dla rolników w zamian za opłatę wynoszącą 246 zł. To haczyk!

 

Załącznikiem do pism są wypełnione blankiety przelewu bankowego, natomiast samo pismo jest tak  sformułowane, że może przekonać nieświadomego rolnika do dokonania wpłaty. Zwrócenie uwagi na zapewnie sobie “spokoju, relaksu i beztroskiego snu” często przekonuje ludzi do skorzystania z propozycji. Autor pisma nie wskazuje jednak precyzyjnego powodu zapłaty pieniędzy i tego, na czym polegać ma skorzystanie z tejże propozycji.

Wniosek ten rolnicy otrzymują bez obciążenia opłatami , a jego przesłanie do agencji jest również bezpłatne . Brzmi zachęcająco, ale to oszustwo! Istotnym faktem jest to, iż logo rzekomej firmy jest prawie identyczne, jakie posiada ARiMR.

„Dzwonili do nas rolnicy z pytaniem o to pismo. Prosimy o zignorowanie tego dokumentu i nie dokonywanie wpłat na podane konto. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nigdy nie pobierała i nie pobiera żadnych opłat za przekazywanie formularzy wniosków o dopłaty bezpośrednie” – ostrzega Antoni Kiełbasa, kierownik powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nawojowej.

Apelujemy o rozwagę i o przemyślane decyzje.  Nie dajmy się oszukać!

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy