Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Seniorzy docenieni w Jankowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. H. Dobrzańskiego ps. "Hubala" w Jankowej, wczoraj popołudniu wypełniła się licznie seniorami. Wszystko z okazji uroczystości jaką na ich cześć przygotowali uczniowie przy pomocy nauczycieli oraz rodziców.

Jak co roku organizacją wydarzenia zajęła się Szkoła Podstawowa w Jankowej wraz z Radą Rodziców, Radą Sołecką oraz miejscowymi radnymi, zarówno tymi obecnymi jak i byłymi. Na sali nie zabrakło także gości w osobie: burmistrza Wacława Ligęzy, Wiesławy Włodarz dyrektora Banku Spółdzielczego w Bobowej oraz księdza proboszcza Józefa Pyrka.

– Dzień Babci i Dziadka to szczególne wydarzenie w naszej miejscowości – mówi Alicja Rodak, dyrektor szkoły w Jankowej. Organizujemy go od lat, aby tym jednym dniem sprawić radość solenizantom tego wyjątkowego święta. Bez ogromnego zainteresowania i wsparcia lokalnych społeczności nie byłoby to możliwe. Kadra nauczycielska naszej szkoły  poświęciła bardzo dużo czasu na przygotowanie występów dzieci. Wyszliśmy bowiem z założenia, że każda z babć i dziadków chciałby zobaczyć swoją pociechę na scenie, dlatego każdy uczeń naszej szkoły – i najmłodszy, i najstarszy – był zaangażowany w przygotowania. Ogromnie się cieszę, że przybyli do nas dziadkowie nawet z dalszych stron, m.in. z gminy Korzenna, Ciężkowic a nawet z okolic Starego Sącza. 

Poprzez tą uroczystość chcemy pokazać tym starszym ludziom, że są potrzebni, że są kochani. Nawet jeśli ich wnuki nie zawsze okazują im to serce na co dzień, to na pewno są nieocenionymi skarbami.  Obecność seniorów w szkole to także okazja do tego, by pokazać im w jakich warunkach i jakimi metodami wychowuje się dzisiaj dzieci. Dzięki temu też mogą porównać obraz szkoły jaki oni pamiętają z tym, który jest obecnie – dodaje pani dyrektor.

Scenariusz obchodów Dnia Babci i Dziadka był bardzo różnorodny. Uczniowie bowiem tańczyli, recytowali, śpiewali a także przedstawiali scenki. Rangę uroczystości podniósł występ miejscowego zespołu muzycznego SKRZYPKI, w którego skład wchodzą m.in. absolwenci jankowskiej szkoły. Przygotowaniem pysznego poczęstunku zajęli się rodzice uczniów, a w szczególności klasy trzeciej.

– Można być pod wrażeniem tej pięknej oprawy jaką dzisiaj tutaj zobaczyliśmy – komentuje Wacław Ligęza burmistrz gminy Bobowa. Myślę, że dziadkowie mogą być dumni z tego, że mają tak zdolne wnuki. To ważne aby w obecnych czasach docenić rolę babci i dziadka, którzy niejednokrotnie zastępują rodziców i zajmują się dziećmi swoich dzieci, stąd cieszę się, że takie uroczystości organizuje się w miejscowościach naszej gminy.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy