Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turniej Ping-ponga w Wilczyskach

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj 15 lutego na Hali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wilczyskach, odbyła się druga edycja Turnieju Tenisa Stołowego dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Głównym celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego na Ziemi Bobowskiej oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia czasu młodych ludzi, poprzez uprawianie tego sportu. Ze względu na duże zainteresowanie i niesamowitą atmosferę sportowej rywalizacji, impreza ta z pewnością wpisze się w kalendarz imprez sportowych Wilczysk.

Tego roku w zawodach udział wzięło czternastu zawodników z różnych miejscowości z powiatu gorlickiego i nowosądeckiego. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki.  Nie obeszło się bez potu i zaciętej gry pomiędzy zawodnikami. W turnieju uczestniczyli głównie nauczyciele wychowania fizycznego jak również i hobbyści tenisa stołowego.

System rozgrywek opierał się o mecze każdy z każdym, do trzech setów w pojedynku. Zwycięzcą okazał się jak w roku poprzednim Zbigniew Ligęza, nauczyciel wychowania fizycznego w Wilczyskach. Kolejne miejsca na podium wywalczyli: 2. Święs Przemysław, 3. Skowron Jan, 4. Chłód Łukasz. Na pozostałych lokatach znaleźli się: Ligęza Wacław, Wysowski Paweł, Stachura Rafał, Burda Ryszard, Fyda Marcin, Gniady Robert, Grygowicz Roman, Olszanecki Maciek, Maziarz Jerzy, Janek Bogusław.

„ Na pomysł zorganizowania turnieju wpadł nasz nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Ligenza, ponieważ tenis stołowy w Wilczyskach od wielu lat gościł i od lat się grało w różne turnieje min. Szkolne, Ligowe. Zbigniew wspólnie z panami z Biecza– m.in. panem Grygowiczem koordynatorem sportu w Bieczu –  i nie tylko, przyczynili się do ufundowania trofeów. Również pan Burmistrz Wacław Ligęza pomógł w organizacji kolejnej edycji turnieju. […] Mamy nadzieje, że uda się kontynuować to w kolejnych latach, a jak się to przyjmie na szerszą skale i ludzi jeszcze trochę przyjedzie, chcielibyśmy również zaprosić panie, ponieważ dochodziły do nas jednostkowe informacje o chęci udziału.” – mówił organizator dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach Wiesław Tarasek

O wrażenia po turnieju zapytaliśmy również jego zwycięzcę, Zbigniewa Ligęzę: „Jest wielka radość ze zwycięstwa, oczywiście, ale jeszcze większą radość sprawia uczestnictwo. Mamy możliwość porozmawiać, powymieniać doświadczenia i to jest naprawdę ciekawe i wspaniałe. Możemy się wspólnie spotkać nie tylko jak na zawodach, gdy nasi wychowankowie grają, ale my sami możemy się spotkać i między sobą porywalizować. […] Sport wyzwala takie dobre emocje i z tego ładujemy akumulatory pozytywnej energii. […] Udało się zwyciężyć w tym turnieju, ale najważniejsze jest udział i sama gra ze znajomymi i przyjaciółmi.”

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy