Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Apetyt na zdrowie” dopadł uczniów !

Autor: Łukasz Augustyn
Zdrowie to chyba jedyna rzecz, którą każdy z nas chciał by się cieszyć przez całe życie. O tym jak zadbać o własne zdrowie informowali wczoraj uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej.

Wczoraj w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej zorganizowano dzień zdrowia pt. ”Apetyt na zdrowie”. Cała impreza miała miejsce na hali sportowej przy ZSZ w Bobowej, gdzie to zebrali się wspólnie uczniowie i nauczyciele z szkoły oraz zaproszeni goście, czyli uczniowie klas trzecich gimnazjum z terenu gminy Bobowa, którzy reprezentowali swoje szkoły.

Apel promujący zdrowy tryb życia rozpoczął się od wyrecytowania przez Annę Salamon fraszki pt. „Na zdrowie”, która była idealnym wprowadzeniem do tematyki. Następnie odtwarzano filmy edukacyjne o potrzebach żywieniowych i roli diety w życiu człowieka. Nie zabrakło również małych artystów z klasy „0” Szkoły Podstawowej w Bobowej. Dzieci, pod kierownictwem pani Marii Ziomek przygotowały przedstawienie „Na straganie” oraz zaśpiewały piosenkę. Oprócz wystąpień można było również zobaczyć prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów ZSZ w Bobowej, różne choreografie taneczne w wykonaniu młodzieży, wsiąść udział w konkursie o zdrowym trybie życia. Ponadto u pani Urszuli Rafy, szkolnej higienistki można było zmierzyć sobie poziom tłuszczu w organizmie i poznać swoje BMI, czyli  index masy ciała.

Następnie poproszono kilka osób o wypełnienie ankiet związanych z regularnym spożywaniem posiłków, oraz wręczono wszystkim drobne paczuszki z owocami. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Barbara Wołkowicz, która wręczyła nagrody uczniom biorącym udział w konkursach o zdrowym trybie życia w kategorii plastycznej i prezentacji multimedialnej. Oprócz tego wręczone zostały stypendia dla najzdolniejszych uczniów za poprzedni semestr i zasługi w dziedzinie sportu. Organizatorami całego przedsięwzięcia były panie: Renata Roszak i Anna Szumińska.

“W całym kraju trwa promocja zdrowego trybu życia i zdrowego sposobu odżywiania się i stąd też nasz pomysł, aby i w naszej szkole zorganizować dzień poświęcony tej tematyce. Przygotowując ten projekt z panią Renatą Roszak miałyśmy na celu propagowanie wśród młodzieży właściwych nawyków żywieniowych tzn. żeby potrafili jasno rozgraniczać produkty zdrowe od produktów szkodliwych oraz żeby dowiedzieli się jak ważne jest właściwe odżywianie w takim wieku, w jakim się znajdują, a także, co potrzebne jest do prawidłowego rozwijania się i dojrzewania.” – mówiła współ-pomysłodawczyni imprezy, pani Anna Szumińska.

Nagrody za udział w konkursie promujący zdrowy styl odżywiania się w kategorii:

Konkurs Plastyczny:

I miejsce – Tomasz Babicz kl. I Ta ZSZ Bobowa

II miejsce – Aneta Kamińska i Dominika Krok kl. III a Gimnazjum w Bobowej

III miejsce – Kamil Wszołek kl. II Tpt ZSZ Bobowa

Wyróżnienie – Karolina Wietecha kl. I Tb ZSZ Bobowa

Wyróżnienie – Lidia Obrzut kl. III Tei ZSZ Bobowa

Wyróżnienie – Joanna Koźbiał i Natalia Liszka kl. III a Gimnazjum w Bobowej

Wyróżnienie – Paweł Bożek i Damian Sikora kl. III Tpo ZSZ Bobowa

Prezentacja Multimedialna:

I miejsce – Dominik Hekłowski ZSZ Bobowa

II miejsce – Rafał Tabiś ZSZ Bobowa

III miejsce – Gimnazjum w Bobowej kl. III b

Wyróżnienie – Paweł Bożek i Damian Sikora kl. III Tpo ZSZ Bobowa

Stypendia otrzymali:

Janowska Barbara kl.  III Tie

Patrycja Iwańska IV Tpt

Anna Angelika Mucha IV Tie

Mateusz Mucha III Tpt

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy