Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Grunwaldzka” zwycięzcą II Turnieju Piłki Halowej

Autor: Damian Nowak
W minioną sobotę hala przy ZS nr 1 w Bobowej od rana tętniła życiem za sprawą II Turnieju Piłki Halowej o Puchar prezesa KS „Bobowa”. Pięć godzin walki ostatecznie wyłoniły zwycięzcę turnieju.

Po udanej organizacji turnieju w zeszłym roku i wielu zapytaniach o turniej w tym roku, klub KS „Bobowa” zdecydował się na przeprowadzenie zawodów po raz drugi. Do sobotniego turnieju zgłosiło się prawie 20 drużyn, co świadczyło o dużym zainteresowaniu. Jednak ze względu na czas trwania turnieju zakwalifikowano tylko 10 drużyn.

Turniej, podobnie jak jego pierwsza edycja został rozegrany w ten sam sposób. 10 drużyn zostało podzielone na 2 pięcio-drużynowe grupy które następnie rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. 10 meczy w każdej grupie wyłoniły po 2 drużyny które awansowały do strefy play-off:

Półfinały:
LKS Łużna vs. KKS “Kolejarz” Stróże 1-2
Grunwaldzka vs. Dream Team Boy 1-0

Mecz o III miejsce:
LKS Łużna vs. Dream Team Boy 5-2

Finał:
Grunwaldzka vs. KKS “Kolejarz” Stróże 4-1

Po 24 meczach rozegranych na Hali Sportowo-widowiskowej w Bobowej końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
1. miejsce – Grunwaldzka
2. miejsce – KKS “Kolejarz” Stróże
3. miejsce – LKS Łużna
4. miejsce – Dream Team Boy
5. miejsce – Inter-Bud
6. miejsce – Młode Wilcy Wilczyska
7. miejsce – LO Bobowa
8. miejsce – Torcida Smerekowiec
9. miejsce – Sokół Staszkówka
10. miejsce – Blancos ZSZ

Poza dyplomami i pucharami dla drużyn zostały również przyznane dwie nagrody indywidualne: najlepszy strzelec – Mirosław Bąk z drużyny LKS Łużna oraz najlepszy zawodnik turnieju – Jacek Górski, bramkarz drużyny Grunwaldzka.

“Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, z czego się cieszymy. Turniej przebiegł spokojnie, wszyscy walczyli ale bez jakiejś brutalności. Skupiali się i myśleli nad tym, co działo się na boisku. „Dzięki turniejowi daliśmy szanse spełnić się chłopakom którzy lubią piłkę nożną.” – podsumował turniej, organizator Andrzej Sagan.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy