Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolorowe święta dzięki małym artystom

Autor: Mateusz Książkiewicz
Przez 6 dni w marcu odbywały się warsztaty związane z plastyką obrzędową Świąt Wielkanocnych zorganizowane m.in. przez CKiP Gminy Bobowa w domach kultury trzech miejscowości: Bobowej, Wilczysk oraz Siedlisk.

Podczas zajęć dzieci uczyły się jak wykonać tradycyjną palmę czy jak ozdobić pisanki. Była to nie tylko lekcja tradycji ale również czas mile spędzony na wspólnej integracji.

– Warsztaty odbyły się w trzech świetlicach naszej gminy – mówi Jadwiga Bryndal dyrektor CKiP w Bobowej. Organizacji podjęło się Centrum Kultury wspólnie z biblioteką oraz stowarzyszeniem Gryf. Zajęcia prowadziły instruktorki Marta Tumidajska oraz Celina Job. Dzięki wykonanym własnoręcznie przez dzieci palmom na pewno zmniejszyła się ilość chińskich palm podczas Niedzieli Palmowej, a ręcznie zdobione pisanki wzbogaciły dzisiejsze koszyki ze święconką. Zajęcia przez nas zorganizowane są troską o zachowanie tradycji ludowych związanych z plastyką ludową, zwłaszcza jeśli chodzi o pisanki czy palmy. Udział wzięły nie tylko dzieci ale również dorośli. 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy