Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Finały Kinder + Sport rozegrane w Bobowej!

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną sobotę na hali sportowej w Bobowej rozegrany został znany już nam turniej piłki siatkowej KINDER + SPORT, który był finałem wojewódzkim o puchar. Udział wzięło w nim łącznie 180 zawodników.

Uczestnicy byli podzieleni na  16 zespołów dwuosobowych, 16 zespołów trzyosobowych i 12 zespołów czteroosobowych. Każdy mecz w grupie rozgrywał się do 20 punktów, w przypadku remisu grano na przewagę punktową. Następnie każda grupa została podzielona na 4 podgrupy gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym, a następnie półfinały i finały.
Po zmaganiach w każdej grupie rozdawane były wyróżnienia, puchary, medale i dyplomy udziału. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do Bobowej przybyło bardzo dużo zespołów z całego województwa małopolskiego. Niekiedy z jednego klubu lub miasta przybyło kilka drużyn. Gra między zawodnikami była wyrównana i każdy młody siatkarz chciał wygrać wraz ze swoim zespołem. Z uczestnikami turnieju przybyli także rodzice, którzy zagrzewali zawodników do walki.

Czym jest Kinder+ Sport?

Jest to turniej, który odbywa się pod patronatem firmy Ferrero. Ta ogólnopolska edycja turniejów mini siatkówki dla najmłodszych cieszy się ogromny zainteresowaniem początkujących siatkarzy i siatkarek. Ambasadorem tego turnieju jest Sebastian Świderski. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wezmą udział w turnieju makroregionalnym ( 25-26 maja) i ogólnopolskim ( 1-2 lipca po raz pierwszy w Drzonkowie koło Zielonej Góry – woj. lubuskie). Do tego roku finały odbywały się zawsze w Zabrzu.

 

Miejsce

„2”

„3”

„4”

I

UKS 22 Kraków

Dunajec Nowy Sącz

UKS 22 Kraków

II

Gryf Brzesko

UKS 22 Kraków

LKS Bobowa

III

GKPS Gorlice

Sparta Kraków

GKPS Gorlice

IV

Dunajec Nowy Sącz

Keczanin Kęty

MKS Andrychów

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy