Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

I Turniej Beskidzko-Pogórzański rozegrany!

Autor: Łukasz Augustyn
Za nami kolejne zmagania w siatkówce dziewcząt. W ostatnią sobotę na hali sportowej w Bobowej zorganizowany został I Beskidzko – Pogórzański turniej piłki siatkowej gimnazjalistek.

Do turnieju zgłosiło się 11 zespołów –  z Korzennej, Łużnej, Siedlisk, Lipnicy, Jastrzębi, Białej Niżnej, Stróż, Brzanej oraz 3 zespoły z Bobowej. Początkowo system rozgrywek opierał się na grze każdy z każdym do 2 setów po 20 punktów, potem w grze o miejsca grano już systemem 2 sety i tie-break.

Wśród zespołów panowała duża rywalizacja, każda z drużyn chciała wypaść jak najlepiej. Zawodniczki były zdeterminowane, ale widać było także, że bawiły się bardzo dobrze. Jak mówi jedna z reprezentantek:  „Takiego typu turnieje powinny być często organizowane, ponieważ trenując w szkole ma się do czynienia z tymi samymi osobami, znamy siebie nawzajem i własną taktykę. Na turniejach sytuacja wygląda całkiem inaczej, nowe osoby, różny poziom, to daje motywacje i chęć doskonalenia swojej gry i pokazania się z jak najlepszej strony.”

Na zakończenie turnieju wyczytano wytypowane przez sędziów i trenerów najlepsze siatkarki każdego z zespołów oraz wręczono wyróżnienia dla najmłodszej, najlepiej, atakującej i rozgrywającej zawodniczki oraz libero i najlepszej zawodniczki turnieju. Oprócz tego każdy zespół otrzymał statuetkę lub puchar a zespoły na podium dodatkowo otrzymały medale.

„Zorganizowanie tego turnieju zabrało nam trochę czasu. Wiedzieliśmy, że potrzeba stworzyć turniej, który spinałby drużyny z gmin: Korzenna, Grybów, Łużna, Ciężkowice i Bobowa. Myślę, że był to dobry pomysł i mamy nadzieję na jego kontynuację.” – komentuje organizator, Adam Urbanek. – A dlaczego Beskidzko- Pogórzański? Odpowiedź jest oczywista, Bobowa leży w takim miejscu pomiędzy Beskidem a Pogórzem i dlatego turniej przybrał taką nazwę – część drużyn było z Beskid a część z Pogórza. Drużyny walczyły fairplay i oczywiście jak zawsze była różnica poziomów na początku, która klarowała się wraz z tokiem gry. Zmaganiom towarzyszyły tie-breaki, co świadczy to o tym, że walka była zacięta i dziewczyny były bardzo dzielne.” – dodaje organizator.

Tabela wyników i najlepszej zawodniczki z zespołu:

Miejsce Zespół Najlepsza zawodniczka
Miejsce I Bobowa – zespół 1 Agnieszka Gucwa
Miejsce II Bobowa – zespół 3 Aleksandra Bajerska
Miejsce III Lipnica Katarzyna Bulanda
Miejsce IV Bobowa – zespół 2 Diana Król
Miejsce V Siedliska Turek Magda
Miejsce VI Biała Niżna Joanna Góra
Miejsce VII Korzenna Beata Buszek
Miejsce VIII Stróże Kinga Janik
Miejsce IX Brzana Patrycja Piekarz
Miejsce X Łużna Waląg Agnieszka
Miejsce XI Jastrzębia Natalia Hołda

 

Wyróżnienia:
Najmłodszą zawodniczkę – Paulina Hołda
Najlepsza Atakującą – Turek Joanna
Najlepszą Rozgrywającą – Mucha Joanna
Najlepsza Libero – Iwańska Katarzyna
Najlepsza zawodniczka turnieju – Flądro Katarzyna

 

 

 

 

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy