Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Już za 6 dni zniknie telewizja analogowa

Autor: Łukasz Augustyn
Od 22 kwietnia br. na naszym terenie zostaną wyłączone ostatnie przekaźniki telewizji analogowej, m.in. w Gorliach. Odtąd telewizje można będzie odbierać wyłącznie cyfrowo. Jeśli sam już jesteś do tego przygotowany pomóż swoim bliskim, zwłaszcza osobom starszym.

Według harmonogramu wyłączone zostaną anteny w Gorlicach, Rabce, Szczawnicy, Tarnowie i Zakopanym. Ale nie ma co się martwić, że pozostaniemy bez sygnału, ponieważ już od pewnego czasu z ów nadajnikach nadawany jest już sygnał Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dostępny jest on w tych samych miejscach co sygnał analogowy a obejmuje szerszy teren.

Dlaczego daty wyłączenia sygnału analogowego są tak ważne? Ponieważ w dnu wyłączenia uruchomiony zostaje dodatkowy trzeci multipleks, który to uzupełnia ofertę programową multipleksu pierwszego i drugiego, oprócz tego zwiększona zostanie moc nadajników, która przekłada się na szersze pokrycie terenu sygnałem. Jedynym działającym przekaźnikiem analogowym zostanie stacja nadawcza Chorągwica w Krakowie – będzie działać do 20 maja.

W tej chwili z sygnału analogowego możemy odebrać następujące stacje: TVP1, TVP2, TVP Info ( Regionalna), Polsat, w niektórych miejscowościach Puls, TVN

A co możemy już dzisiaj oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej poszczególnych multipleksach:

MUX1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV, (trwa konkurs na pozostałe programy).
MUX2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6.

W dni wyłączenia przekaźników analogowych uruchomiony zostanie przekaz multipleksu trzeciego:

MUX3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia,TVP Rozrywka.

Aby oglądać wyżej wymienione programy nie trzeba żadnej fachowej wiedzy związanej z naziemną telewizją cyfrową.

Obecnie wystarczy odpowiedni tuner – mówi Paweł Kruczek, właściciel sklepu HIT. Jego instalacja jest bardzo prosta dzięki czemu poradzą sobie z tym nawet osoby starsze. Ważne aby tunery miały odpowiednią homologacje i atesty gdyż na rynku nie brakuje podróbek. Jeśli ktoś potrzebuje właśnie prosty w instalacji, tani a zarazem sprawdzony sprzęt zapraszamy do naszego sklepu w Bobowej przy ulicy Węgierskiej 5 (Sekret Urody). Chętnie udzielimy wszelkiej pomocy czy tez porady w wyborze odpowiedniego tunera lub anteny.

Jeśli nie wiesz więc gdzie kupić w Bobowej tuner dla siebie  lub bliskich zapraszamy do Sklepu Hit przy ulicy Węgierskiej 5, gdzie zakupisz wszystkie potrzebne elementy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy