Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

O krok od awansu do Mistrzostw Polski

Autor: Natalia Kurek
Wczoraj, 29 kwietnia po raz pierwszy w historii bobowskiej hali rekreacyjno-sportowej odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady dziewcząt w piłce siatkowej. Drużyny z Bukowna, Krakowa, Myślenic, Rzuchowa, Wieliczki i Bobowej walczyły o awans na mistrzostwa Polski.

Dzięki wielkiemu szczęściu nasze zawodniczki znalazły się w dość w zróżnicowanej grupie. Dziewczęta pod czujnym okiem Jadwigi Wiejaczki pierwszą turę zawodów rozegrały profesjonalnie. Mimo kilku kontuzji awansowały do meczu finałowego z drużyną z Wieliczki.  Po zaciekłej walce ostatecznie zajęły drugie miejsce. Małopolskę na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze reprezentować będzie drużyna dziewcząt z Wieliczki.

Wyniki rozegranych meczów przedstawiają sie następująco :

1.  Wieliczka
2. Bobowa
3. Kraków
4. Myślenice
5. Bukowno
6. Rzuchowa

Swą opinie o dzisiejszym turnieju wyraził dyrektor ZS nr 1 w Bobowej, wieloletni trener siatkówki Adam Urbanek: – Myślę że to były fajne zawody, najlepsze drużyny z małopolski spotkały się w kategorii gimnazjów.  Poziom był bardzo wysoki, a gra wyrównana.  Mimo kontuzji dziewcząt w rozgrywce finałowej dały rade i drugi set zagrały bardzo dobrze. Zrobiły co w ich mocy, by wypaść jak najlepiej. 

Fot.: Julka Ziomek

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy