Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ostatnie pożegnanie księdza Józefa Gąsiorowskiego

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ksiądz prałat był nie tylko Honorowym Obywatelem Bobowej ale również przyjacielem papieża bł. Jana Pawła II. Jego ostatnie pożegnanie odbyło się się w sobotę, 23 marca w Niegowici, udział w nim wzięli również mieszkańcy gminy Bobowa.

Uroczystościom pogrzebowym ks. Józefa Gąsiorowskiego w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Wśród delegacji z naszych stron byli: mieszkańcy Stróżnej i Bobowej, radni, księża, rada sołecka Stróżnej, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz orkiestra dęta z Siedlisk, która uświetniła swą grą pogrzeb księdza prałata.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Bobowa  został nadany ks. Józefowi Gąsiorowskiemu w 2006 roku.

Akt nadania Honorowego Obywatelstwa dla prałata był w uznaniu zasług dla wkładu pracy w wymiarze materialnym i niematerialnym na rzecz społeczności naszej gminy – mówi Stanisław Siedlarz przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Dodatkowo podkreślana była więź księdza Józefa z rodzinną miejscowością, pomoc w budowie i wyposażeniu Świątyni w Stróżnej, jego życzliwość, skromność a także serdeczność w codziennym życiu.

Ksiądz Józef zmarł 20 marca 2013 r., w wieku 93 lat, pełniąc posługę kapłańską przez prawie 63 lata.

Fot i źródło: UM / własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy