Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Szczęśliwej drogi już czas…” – czyli pożegnanie maturzystów

Autor: Paulina Kalamaszek
26 kwietnia br. uczniowie ostatnich klas szkół średnich oficjalnie zakończyli naukę w placówkach, które przygotowywały ich do egzaminu maturalnego i startu w dorosłe życie. 

Również w Bobowej w dwóch szkołach średnich – Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Ogólnokształcących – uczniowie klas młodszych uroczyście pożegnali swoich absolwentów, którzy już za kilka dni przystępować będą do egzaminu dojrzałości.

Wydarzenie to rozpoczęło się o godzinie 9: 00 Mszą Święta. Następnie uczniowie przeszli do szkoły, by tam uczestniczyć w dalszych uroczystościach. Pierwszym etapem była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III. Po tym nastąpiło wręczenie symbolicznych upominków, które mamy nadzieję przyniosą szczęście na maturze.

Spotkanie zakończyła Pani Dyrektor Barbara Wołkowicz krótkim przemówieniem, w którym ujęła pracę podczas ostatnich 4 lat nauki.   Podkreśliła wkład przyszłych maturzystów w historię szkoły, udział w wielu konkursach i zawodach. Na koniec wręczone zostały liczne nagrody, dyplomy i statuetki dla tych najbardziej zasłużonych.

Uczniowie w ramach wdzięczności po raz ostatni podziękowali pani dyrektor, nauczycielom i wychowawcom za wkład włożony w wychowanie i naukę.

– Cztery lata technikum minęły jak przysłowiowy jeden dzień. Bardzo dobrze wspominam ten czas oraz znajomych i nauczycieli, którzy starali się przekazać nam dwie wiedzę, życiową i tą edukacyjną, które różnią się miedzy sobą, ale mam nadzieje ze udało się pogodzić jedno i drugie. – komentuje jeden z uczniów ZSZ w Bobowej. Powszechnie panuje opinia, że w szkołach uczy się pod egzaminy, ale nie tego co będzie potrzebne w życiu. Twierdzi się, że w szkole nie można się nauczyć swojego fachu. śmiem się z tym nie zgodzić gdyż jest taka zasada: jak chcesz się nauczyć to się nauczysz. Na zakończenie chciałbym podziękować nauczycielom i kolegom za ten spędzony czas.

Nam pozostało życzyć sukcesów w dalszym etapie życia oraz POWODZENIA na maturze!

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy