Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Wygrane zawody rejonowe w minisiatkówce dziewcząt!

11.04.2013 || Kategorie: Sport || Autor: Julia Ziomek

Wczoraj, 10 kwietnia br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się turniej w minisiatkówce dziewcząt klas 6 i młodszych. Jak na bobowskie siatkarki przystało, nasze dziewczyny kolejny raz okazały się najlepsze.

Podczas uroczystego rozpoczęcia rozgrywek nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, między innymi przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Siedlarza. Powitania drużyn dokonał dyrektor Adam Urbanek, który wyjaśnił zasady turnieju.

Składy złożone były z dwóch-czteroosobowych drużyn, które grały po jednym secie na zmianę. Jeżeli mecz nie zakończył się zdecydowanym zwycięstwem jednego zespołu, następował tie break rozgrywany do 15 punktów. W turnieju brały udział drużyny reprezentujące powiaty:

  • Sądecki (grodzki) -SP nr.7 z Nowego Sącza
  • Sądecki (ziemski)- SP nr.1 z Grybowa
  • Limanowski- ZSiP ze Zbludzy
  • Gorlicki- SP Bobowa

Turniej przyciągnął sporą grupę widzów w zróżnicowanym wieku. Ich doping pomógł naszej drużynie odnieść zwycięstwo. Dziewczęta wywalczyły awans do Mistrzostw Polski , które odbędą się w Myślenicach.

Drużyny zajęły odpowiednio miejsca:

  1. Bobowa
  2. Grybów
  3. Nowy Sącz
  4. Zbludza

W uroczystym zakończeniu i wręczeniu medali brał udział Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który złożył gratulacje wszystkim uczestnikom oraz podziękował organizatorom tej międzypowiatowej imprezy. Zawodniczki otrzymały puchar za I miejsce, nagrody indywidualne oraz medale.

„Cieszę się, że siatkówka w naszej Gminie stoi na tak wysokim poziomie. Jako samorząd włączamy się w organizację tego typu imprez jak choćby poprzez zakup skromnych upominków dzięki czemu uczestnicy, mam nadzieje, czują się docenieni. Wychowanie przez sport jest jednym z ważniejszych elementów. Uczy systematyczności, pracowitości, zaangażowania i pracy w zespole, a to pomaga później w dorosłym życiu. ” – komentuje burmistrz Wacław Ligęza.

O kilka słów poprosiliśmy również trenerkę naszego zespołu Martę Niepsuj: „Pierwsza czwórka zagrała bardzo dobrze. Druga z reguły jest zawsze słabsza, ale wystarczyło poprawnie zagrać taką podstawową piłką. Najciężej było z Grybowem oraz Sączem, który także prezentował wysoki poziom. Dziewczyny muszą popracować nad zagrywką oraz przyjęciem. Jeżeli uwierzą w siebie, to efekty będą widoczne.”

fot. Jakub Oślizło / Mateusz Książkiewicz