Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Aż 175 bierzmowanych w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do bierzmowania, które odbyło się 30 kwietnia w Siedliskach przystąpiło prawie dwustu kandydatów będących najczęściej uczniami klas trzecich gimnazjum z terenu całej gminy Bobowa. Sakramentu udzielił biskup Władysław Bobowski.

Tylko z samej Bobowej było 84 osoby. Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się tuż po godzinie 18 w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Siedliskach, przewodniczył jej biskup razem z innymi kapłanami dekanatu bobowskiego. Młodzież aby przystąpić do sakramentu bierzmowania musiała wcześniej odbyć specjalne przygotowania zakończone egzaminem.

Bierzmowanie dla tych młodych ludzi powinno być przede wszystkim działaniem Ducha Świętego, ducha prawdy, wolności, mocy, modlitwy czy radości – mówi Władysław Bobowski, biskup senior diecezji tarnowskiej. Młodzi muszą być otwarci na wszystkie jego dary, aby doświadczać radości i głębi wiary, po to też by dzielić się z innym. Wspominając swój dzień przyjęcia tego jakże ważnego sakramentu pamiętam, że formuła bierzmowania była po łacinie stąd trwało to wtedy bardzo długo. Dziś mógłbym dokładnie wskazać miejsce gdzie klęczałem, a było to na wysokości tabernakulum. Myślę, że mógł to być pierwszy znak powołaniowy. Zawsze kiedy bywam na terenie gminy Bobowa, mówię że jadę do swojego dekanatu – kończy z uśmiechem biskup.

To była bardzo piękna uroczystość – mówi jeden z bierzmowanych, uczeń bobowskiego gimnazjum. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, a sam kościół pięknie przystrojony. To był ważny dzień dla nas, gdyż poprzez przyjęcie Ducha Świętego i jego darów wkraczamy jeszcze bardziej w dorosłe życie.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy