Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafialny sezon rowerowy rozpoczety!

Autor: Paulina Wilczyńska
W niedzielę, 5 maja odbyła się wspólna jazda rowerami na trasie Bobowa-Stróżna-Bobowa na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Głównym celem było zachęcenie młodych jak i starszych osób do korzystania z aktywności na świeżym powietrzu.

Wycieczkę rozpoczęto na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej o godzinie 15:00. Ksiądz proboszcz Marian Jedynak odmówił  wraz z zebranymi modlitwę o to abyśmy zawsze z rozsądkiem poruszali się rowerami po drogach. Po wspólnej modlitwie razem z innymi wyruszyliśmy w trasę do Stróżnej. Po wyczerpującej wycieczce ksiądz udzielił wszystkim rowerzystom błogosławieństwa.

“Pomysł podsunął mi sam rower który należał do ks. Jana Czuby. Kiedy ks. Jan opuszczał parafię i myślał o wyjedzie na misje postanowił zostawić swój rower jednemu młodemu parafianinowi Romanowi Magiera, w ubiegłym roku rower ten trafił na własność parafii. Na nim podczas naszej wyprawy rowerowej jechał pan Kazimierz Kowalski. W ten sposób chciałem przywołać pamięć ks. Jana Czuby.   Spodziewałem się większego zainteresowania parafian w tą akcję, bo widać, że dużo osób jeździ na rowerach, ale jakoś w naszej parafii z innowacyjnymi pomysłami idzie jak po grudzie. Dziękuję zatem tym, którzy przyjechali.” – mówi ks.Tomasz Gołąbek, inicjator akcji.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy