Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bezpieczne Wakacje – Otwarte Strażnice 2013

Autor: Łukasz Augustyn
Co roku Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach organizuje akcję „Bezpieczne wakacje”. Tegoroczna edycja będzie nosiła nazwę: „Otwarte strażnice 2013”. Tego typu akcje organizowane są z myślą o dzieciach i młodzieży.


Celem akcji jest promowanie i uczenie o działalności jednostek ratowniczo-gaśniczych. W tym celu przyjmowane są zorganizowane grupy dzieci i młodzieży pod opieką osób dorosłych, które po uprzednim uzgodnieniu terminu, będą mogły przybyć na wycieczkę po Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Gorlicach. Podczas wycieczki młodzież na pewno zobaczy sprzęt i zapozna się z możliwościami, jakimi dysponuje JRG. Zobaczą również jak wygląda akcja ratowniczo-gaśnicza, przebieg służby oraz zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa z zakresu ochrony przeciwpożarowej na obozie, kolonii, wycieczce, czy w domu.

W maju zorganizowana została podobna akcja pt. „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas ostatniej akcji prowadzone były działania w terenie we współpracy z Urzędem Miasta w Gorlicach, Radą Rejonową HDK w Gorlicach, Miejskim Przedszkolem nr 1 w Gorlicach, Miejskim Zespołem Szkół nr 5 w Gorlicach, Miejskim Przedszkolem nr 4 w Gorlicach i Szkołą Pływania „Delfin”. W maju JRG odwiedziło łącznie 301 dzieci, a w akcjach plenerowych, które odbyły się w maju i czerwcu udział wzięło ok. 1000 osób.

Wszyscy zainteresowani zwiedzaniem JRG będą mogli to uczynić codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Koordynatorami akcji są:

Bryg. Zbigniew Szurek D-ca JRG              – tel. (018)3549320

St. kpt. Dariusz Surmacz Z-ca D-ci JRG   – tel. (018)3549321

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy